Ettevõtja ja investor Allan Martinson oma lapsele õpetaja ametit ei soovitaks, kuna pole ise õpetajana töötanud.
„Aga kätt ka kindlasti ette ei paneks, kui laps õpetajaks saada tahaks,“ möönis Martinson.
Martinson võib enda sõnul tahta õpetajatele mistahes palku, aga objektiivne reaalsus on ees. Samas nentis ta, et palgaskaala võiks muidugi olla praegusest tunduvalt laiem.
„Olen ise viis aastat Gustav Adolfi gümnaasiumi sihtasutuse nõukogus töötanud ja oleme püüdnud õpetajaid premeerida ning täiendkoolitustele saata,“ tõi Martinson näiteks.
Äripäev küsis 1. septembri puhul avaliku elu tegelastelt, kas nad soovitaksid oma lapsele õpetaja ametit ja kui suur peaks olema sel juhul õpetaja palk.
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansipi väitel, et õpetajate palk tõuseb, kui korrastatakse koolivõrk, on üksainus nõrk koht: koolivõrgu korrastamine pole võimalik haldusreformita, arvab Tallinna reaalkooli ja Gustav Adolfi gümnaasiumi keemiaõpetaja Martin Saar.
25. oktoobril korraldab Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) – sisuliselt õpetajate ametiühing – Tallinnas Toompeal riigikogu esisel platsil miitingu, kus korratakse pedagoogide palga alammäärade tõstmise nõudmist.
Europarlamendi saadiku Ivari Padari sõnul on kurb, et koolides on helgemate ja tublide õpetajate kõrval ka inimesi, kel paremaid väljavaateid pole.
Õpetaja palk peaks olema nii kõva, et igale õpetaja kohale tekiks konkurents, arvas regionaalminister Siim-Valmar Kiisler.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.