Peaminister Andrus Ansipi väitel, et õpetajate palk tõuseb, kui korrastatakse koolivõrk, on üksainus nõrk koht: koolivõrgu korrastamine pole võimalik haldusreformita, arvab Tallinna reaalkooli ja Gustav Adolfi gümnaasiumi keemiaõpetaja Martin Saar.
"Peab lihtsalt tähelepanu tõmbama nendele küsimustele, millega tegeletakse, aga tõenäoliselt tegeletakse liiga vähe, tegeletakse liiga vaikselt ja liiga vähe argumenteeritult. Ma arvan küll seda, et siin on vaja pisut meenutada inimestele nende lubadusi ja nende kohustusi, mulle on jäänud selline mulje, et mõni miis on õite mugavaks läinud, ja ega õpetaja ei saa siis mugavat inimest paigale jätta - see on minu mõte," rääkis Martin Saar tänase õpetajate meeleavalduse eel intervjuus ETV saatele "Terevisioon".
Tallinna Toompeale madalate palkade vastu protestima tulla on täna lubanud 1500 õpetajat. Saare sõnul on õpetajate seas loomulikult ka neid, kes ütlevad, et on oma olukorraga rahul.
Seotud lood
Õpetaja palk peaks olema nii kõva, et igale õpetaja kohale tekiks konkurents, arvas regionaalminister Siim-Valmar Kiisler.
Ettevõtja ja investor Allan Martinson oma lapsele õpetaja ametit ei soovitaks, kuna pole ise õpetajana töötanud.
„Praegune suhtumine õpetajate töötasusse meenutab suhtumist Nõukogude ajal,“ kirjutab sotsioloog Andrus Saar Õpetajate Lehes. „Õpetajad olid juba tollal tugevalt alamakstud ning sama kordub taasiseseisvunud Eestis.“
Praegune valitsuskoalitsioon võib haldusreformi ikkagi läbi viia, ütles peaminister Andrus Ansip.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.