Õpetaja palk peaks olema nii kõva, et igale õpetaja kohale tekiks konkurents, arvas regionaalminister Siim-Valmar Kiisler.
Küsimusele, kas ta soovitaks õpetaja ametit oma lapsele, vastas Kiisler: „Kui see on ta kutsumus ja ta oma tööd armastab, siis muidugi! Kõige tähtsam on, et ta oma tööd armastaks.“
Õpetaja palga kohta arvas Kiisler, et see peaks olema nii kõva, et igale õpetaja kohale, olgu see siis keemiaõpetaja või kehalise kasvatuse õpetaja, tekiks konkurents. Tema hinnangul on kõige halvem, mida me lastele teha saame, kui me ei suuda õpetajaid leida või otsitakse ajutisi lahendusi.
„Ei tohiks olla nii, et lapsed ei saa mingit ainet, näiteks keemiat, edasi õppida üksnes seetõttu, et koolil ei olnud tasemel keemiaõpetajat,“ sõnas minister lisades, et seda on aga läbi aegade Eesti koolides juhtunud.
Äripäev küsis 1. septembri puhul avaliku elu tegelastelt, kas nad soovitaksid oma lapsele õpetaja ametit ja kui suur peaks olema sel juhul õpetaja palk.
Seotud lood
25. oktoobril korraldab Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) – sisuliselt õpetajate ametiühing – Tallinnas Toompeal riigikogu esisel platsil miitingu, kus korratakse pedagoogide palga alammäärade tõstmise nõudmist.
Ettevõtja ja investor Allan Martinson oma lapsele õpetaja ametit ei soovitaks, kuna pole ise õpetajana töötanud.
Peaminister Andrus Ansipi väitel, et õpetajate palk tõuseb, kui korrastatakse koolivõrk, on üksainus nõrk koht: koolivõrgu korrastamine pole võimalik haldusreformita, arvab Tallinna reaalkooli ja Gustav Adolfi gümnaasiumi keemiaõpetaja Martin Saar.
Europarlamendi saadiku Ivari Padari sõnul on kurb, et koolides on helgemate ja tublide õpetajate kõrval ka inimesi, kel paremaid väljavaateid pole.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?