Kuigi liiguvad jutud Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi (EFSF) mahu tõstmisest kahe triljoni euroni, ei piisaks eurotsooni murede leevendamiseks ka sellest summast, usub SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
"Kui me tuletame meelde Lehmani kriisi, siis alguses oli juttu mõnest miljardist, siis mõnekümnest ja lõpuks kaheksasajast miljardist dollarist, millega finantssüsteemi päästeti," viitas ta EFSFi võimalikule rahavajaduse kasvule.
Rääkides olukorrast eurotsoonis, võrdles Koppel ETV hommikuprogrammis "Terevisioon" seda kortermajaga, kus mitmes korteris on puhkenud tulekahju. Kreeka põleb kõige intensiivsemalt ja kui me ei osale abis, ei aita kustutada, siis varem või hiljem tuli, suits ja vingugaas jõuavad meieni, rääkis ta.
Koppel avaldas arvamust, et Kreekat eurotsoonist välja ei visata, sest euroalalt lahkumine oleks nii Kreeka kui eurotsooni jaoks oluliselt kallim.
Seotud lood
SEB privaatpanganduse strateegi Peeter Koppeli hinnangul on kuld olnud ajalooliselt hea kaitse tõrgete vastu finantssüsteemis ning selle 10%lise languse peale ei peaks riskiteadlik investori veel silmagi pilgutama.
Viimastel valimistel parlamenti mitte pääsenud Rahvaliit nõuab, et riigikogu lükkaks tagasi Euroopa Finantsstabilisuse Fondi eelnõu, sest see ei lase Eesti majandusel kasvada.
Jaapani valitsus on teatud tingimustel nõus võtma üle osa Kreeka päästeplaani kuludest.
Euroalas on eesotsas Saksamaa ja Hollandiga juba vähemalt seitse riiki, mis leiavad, et Kreeka võlaprobleemi lahendamiseks peavad pangad alla neelama suuremad kahjumid, kirjutab Financial Times.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.