Anonüümsetesse ja ründavatesse kommentaaridesse halvasti suhtuv ettevõtja Raivo Hein ütles, et veebi-kommentaarium sarnaneb pigem peldikuiseina, kui kollektiivse ajuga.
"Eks ma olen enda kohta ka neid (anonüümseid ja ründavaid kommentaare - toim) lugenud ja kui ma praegu kuhugi kommentaare kirjutan, mida juhtub küll väga harva, siis ikka enda nime all," rääkis Hein. "Need inimesed, kes ütlevad, et nad ei loe enda kohta kirjutatud kommentaare ja püüavad näidata, et on tugevad, loevad neid ikkagi ja nutavad patja või on väga kurjad."
Hein märkis, et Päevalehe idee, mille puhul saab kommenteerida ainult sisse logides, ehkki võid kasutada ka varjunime, oli väga hea. "Eesti on aga nii väike, et igaüks tunneb igaüht ja kui sa kommenteerid ka varjunime all, on kommenteerija tegelikult ikka teada," arvas Hein.
Ta lisas: "Päevalehe samm oli omal ajal igatahes väga julge. Ma ei näe veebiterroriga võitlemiseks teisi võimalusi, kui pead kommenteerima oma nime all, end ID-kaardi või mobiil-IDga identifitseerides. Sest see kollektiivne peldikusein häirib küll, kollektiivsest ajust pole siin juttugi."
Seotud lood
Arvamusliidrid on nimetanud sõnavabadust ühiskonna hapnikuks. Internetis võib aga sõnavabadusest saada agressiivne ja solvav rünnak.
Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles Äripäevale, et on sattunud peale anonüümseid mõnitavaid veebikommentaare kirjutavale ajakirjanikule.
Vanasti visati nii ajalehetoimetustes kui ka teistes asutustes anonüümsed kirjad lihtsalt ära, ainult KGB luges selliseid, rääkis Äripäevale autoärimees Viktor Siilats.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.