Äripäev uuris inimestelt, kuidas nad suhtuvad kaubanduskettide oma kaubamärgiga toodetesse.
Äripäev uuris tallinlastelt, kas nad eelistavad ostukorvi panna kaubakettide omamärgitooteid, mis üldjuhul jäävad odavamasse hinnaklassi. Või hinnatakse siiski bränditud kaupa, mis maksab küll rohkem, kuid mille taga on oma näo ja nimega avalik tootja?
Sellest, kui suurelt kaupluste omamärgid lähiajal poodide riiuleid vallutama asuvad ning miks see kohalikke tootjaid korraga vihastab ja rõõmustab, loe täpsemalt homsest Äripäevast.
Seotud lood
Kui su tehas on ostetud täis kallist roostevaba kola ja tootmisressurssi on üle, siis on private label väga hea abimees, leiab Selveri juht Andres Heinver.
Eesti inimene ostab toidupoes iga kümnenda euro eest private labeli toote ja kulutab tulevikus kaubakettide omamärgitoodetele üha enam.
Märgistusseaduse järgi on lubatud pakendile märkida toote turustaja või tootja. Selver märgib ka omakaubamärgi tootele, kui see on toodetud Eestis, aga Rimi, kes turustab tooteid kõikides Baltimaades, märgib, et toote turustaja on Rimi.
Äripäev küsis Eesti suurimatelt jaekettidelt, kui suur osa nende toodetest moodustavad praegu kettide omakaubamärgi tooted ja mis saab edaspidi.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.