TTÜ liikluskorralduse konsultandi Marek Rannala sõnul on Tallinnas maha märgitud uued BUS-rajad ühtlasi nii positiivsed kui ka negatiivsed, aga rohkem on negatiivset.
"Positiivseks saab lugeda ainult seda, et saadakse üldiselt aru vajadusest eelistada autotranspordile säästlikke transpordiliike ja püütakse ka nende heaks midagi teha," märkis Rannala.
Negatiivne on tema sõnul see, et tegutsedes ei nähta linna ja inimeste liikuvuse toimimise tervikpilti ja elluviidavad lahendused on korralikult läbi mõtlemata. "Läbimõtlematuse mõju autotranspordile on kõigile niigi selgelt näha," ütles Rannala. "Näiteks pole mõeldud jalgrattakasutajatele, kelle olukord kesklinnas läks senisest oluliselt halvemaks, kuna seaduse järgi ei tohi ühistranspordi rajal rattaga sõita ehk et sõita tuleks edaspidi esimese ja teise sõiduraja vahel."
Seotud lood
Tallinna autobussikoondise bussijuht Olav Karu ütles ühistranspordiridade mahamärkimise kohta, et juba ammu oleks tulnud need muutused ära teha.
Tallinna Mustamäe linnaosa endine juht nõukogu liige Kalle Mihkels toetab bussiradade massilist mahamärkimist Tallinna kesklinnas, tema arvates on lihtsalt vaja aega, et sellega ära harjutaks.
Keeltekool Kirjatäht tähistab veeburarikuus kümnendat tegutsemisaastat. Seda, et aeg on tegusalt ja lennates läinud, kinnitab tõsiasi, et ümmarguse tähtpäeva saabumist tuli kooli juhile ning asutajale Ülle Koppelile meelde tuletada. “Numbrid on minu jaoks kõige nõrgem külg. Need ei seisa meeles, kipuvad ununema ja sassi minema,” naerab ta.