1. veebruarist alustab Eesti Panga presidendiks kandideerinud Andres Tupits tööd EBSi majandusteooria õppetooli dotsendi ja juhataja kohusetäitjana.
Tupits omandas pangandusõiguse doktorikraadi 2011. aastal Queen Mary kolledžis Londoni Ülikoolis. Alates 1997. aastast on ta töötanud õiguse valdkonnas. Tupitsal on kogemused Euroopa Liidu õiguse, finantsõiguse, andmekaitse ning ametisaladuste kaitse valdkonnas, teatas EBA.
Ta on töötanud enam kui seitse aastat õigusnõunikuna ja vanemõigusnõunikuna Euroopa Keskpangas, millele eelnes rohkem kui neli aastat töötamist juristina Eesti Pangas.
Ka on Tupits eestikeelse pangandusõiguse õpiku koostaja ning avaldanud artikleid ajakirjades Juridica, International and Comparative Law Journal ning ECB Legal Working Paper Series.
EBSiga on Tupits seotud ka varasemalt, olles üks advokaadibüroo Sorainen juriste, kellega kooskõlas on koostatud EBSi magistriõppe valikmoodul äriõigus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
EBSi õiguse ja avaliku halduse õppetooli juhataja kohusetäitjana töötav dotsent Andres Tupits suundub 1. jaanuarist tagasi Euroopa Keskpanka (EKP).
Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas ütles, et tal ei ole Eesti Panga presidendikandidaatide seas eelistusi, kuid lisas, et Andres Tupits on talle täiesti tundmatu.
Alates käesoleva aasta algusest on tavaline, et kroonide ja sentide asemel saavad krediidiasutused euro pangatähte ja münte Eesti Pangast. Kas euro kasutuselevõtt oli aga pelgalt uued pangatähed ja Eesti kaarti reversil kandavad euromündid või oli muutus kusagil mujal? kirjutab tänases Äripäevas Eesti Panga presidendi kandidaadi võimalik kandidaat Andres Tupits (PhD).
Kõige varem võib Eesti Panga uus president selguda tuleval teisipäeval. Jaan Männiku hinnangul näeme siiski finaali kahe vastastikuse kandidaadiga.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.