Endine Pärnu linnapea Mart Viisitamm käis abikaasaga Pärnus ärihuve omavatelt ettevõtjatelt saadud rahade eest muu hulgas Mauritiusel, kuhu reisikorraldaja talle limusiini lennujaama vastu tellis.
Äsja Pärnu linnapeaks saanud Mart Viisitamm lendas koos abikaasaga 2005. aasta novembri lõpus puhkusele Mauritiusele. Paar kuud varem oli tema firma 2+3 Mööbel OÜ arvelt makstud reisifirmale 54 096 krooni. Ookeanivaatega hotellituba ning limusiin lennujaama ja hotelli vahel olid hinna sees, kirjutab tänane Äripäev.
"Kui soovid, siis saab transferi ka soodsamaks, kui võtta standard masin, praegu olin arvestanud limusiiniga," kirjutas Baltic Tours´i reisikonsultant Viisitammele saadetud pakkumises.
Enne reisifirma arve tasumist laekus Viisitamme firmale 54 000 krooni suurune ülekanne OÜ-lt Futurelink, mille üks omanikest oli tema tollane erakonnakaaslane ja hilisem abilinnapea Simmo Saar.
Lisaks reisisid Viisitammed USA-s ja Madeiral. Viimased reisid vormistati Mart Viisitamme firma kaudu komandeeringuna, eesmärgiga otsida mööblitootjaid.
"Ameerika firmadelt tahtsime mööblit tuua sellepärast, et seal on Euroopast teistsugune mööbel, erineva disainiga ja on ka tunduvalt odavam, isegi kui arvestada transpordikulu," rääkis 2+3 Mööbel OÜ juhatuse liige Hilvi Viisitamm maksuametis küsimustele vastates.
Abikaasa komandeeringus viibimist põhjendas ta enda ebapiisava inglise keele oskusega ning seetõttu pidi Mart Viisitamm tegutsema tõlgina.
Ka küsimusele, miks ärikohtumiste tulemusena Eestisse mööblit ei hakatud tooma, oli vastus olemas: "Tulemust pole, kuna ma leidsin, et ma üksinda ei saa selle äriga hakkama, et saada soovitud tulemust."
Seotud lood
Pärnus ärihuve omavate ettevõtjate firmad rahastasid varjatult keskerakondlase Mart Viisitamme saamist eelmiseks Pärnu linnapeaks.
Erakondade varjatud rahastamine jätkub, väitis Pärnu keskerakondlasest linnapea aastail 2005–09 Mart Viisitamm, keda rahastanud ettevõtjatest Äripäev hiljuti kirjutas.
Valimiskampaania rahastajad jäid tühjade pihkudega, väidab Mart Viisitamm, keda toetanud ette-võtjatest hiljuti kirjutasime.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.