Saksamaa kantsler Angela Merkel vajab reedel Brüsselis allkirjastatud fiskaallepingu ratifitseerimiseks parlamendi opositsiooniparteide toetust, mis võib survestada kantslerit nõustuma meetmetega, mis aitavad stimuleerida karmi kärpekuuri all riikide majandusi, kirjutab Wall Street Journal.
Nii Merkeli kantselei kui Saksamaa rahandusministeerium kinnitasid laupäeval ajalehes Süddeutsche Zeitung ilmunud informatsiooni, et kantsler vajab fiskaalleppele kahe kolmandiku saadikute toetust parlamendi mõlemas kojas.
See on võimalik vaid opositsiooni toel, kes on toetanud fiskaalleppe allkirjastamist, kuid seab nüüd leppe ratifitseerimiseks lisatingimusi.
Mitmel pool Euroopas on Saksamaad kritiseeritud liiga ränga kärpekuuri pealesurumise eest, samas kui liiga vähe on tehtud suure võlakoormaga riikide majanduskasvu ergutamiseks. Saksa opositsioon jagab seda seisukohta.
Saksamaa sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juht Frank-Walter Steinmeier ütles laupäeval, et ei kujuta pakti heakskiitu ette ilma kasvu ergutavate meetmeteta.
Saksa roheliste partei eelarveekspert Priska Hinz ütles ajalehele Süddeutsche Zeitung, et partei plaanib tingimuseks seada kas erifondi loomist vanade võlgade tagasimaksmiseks või finantstehingute maksu kehtestamist, et kasutada laekuvat tulu Euroopa majanduskasvu ergutamiseks.
Merkeli CDU partei finantsekspert Michael Meister ei leia, et fiskaallepe vajab 2/3 parlamendisaadikute heakskiitu. „Ma ei jaga seda seisukohta. Ma arvan, et lihthäälteenamusest piisab,“ ütles ta, põhjendades, et tegemist on lepinguga Euroopa riikide vahel, mitte ELi kui tervikut puudutava lepinguga. Sellisel juhul peaks piisama lihthäälteenamusest.
Seotud lood
Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi sõnul sillutab fiskaalkokkulepe, millega 25 Euroopa Liidu riiki on valmis liituma, teed fiskaalliidule.
Euroopa Liidu liidrid allkirjastasid reedel regiooni esimese fiskaalpakti, karmistades riikide eelarvetele ja defitsiidile esitatavaid reegleid.
Euroopa Liidu uue fiskaalpakti allakirjutamine 25 liikmesriigi poolt saadab skeptikutele tugeva sõnumi, et euroliidu liikmed on pühendunud ühisvaluuta säilitamisele, ütles Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso reedel CNBC-le antud intervjuus.
Prantsuse sotsialistide presidendikandidaat Francois Hollande, kellel on arvamusküsitlustes arvestatav edumaa tagasivalimist taotleva Nicolas Sarkozy ees, kordas nädalavahetusel lubadust reedel Brüsselis allkirjastatud fiskaallepe uuesti kõnelusteks avada, kuna selles on liiga palju rõhku kärbetel ja kokkuhoiul ning liiga vähe tähelepanu majanduskasvu ergutavatel meetmetel.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.