Saksamaa kantsler Angela Merkel vajab reedel Brüsselis allkirjastatud fiskaallepingu ratifitseerimiseks parlamendi opositsiooniparteide toetust, mis võib survestada kantslerit nõustuma meetmetega, mis aitavad stimuleerida karmi kärpekuuri all riikide majandusi, kirjutab Wall Street Journal.
Nii Merkeli kantselei kui Saksamaa rahandusministeerium kinnitasid laupäeval ajalehes Süddeutsche Zeitung ilmunud informatsiooni, et kantsler vajab fiskaalleppele kahe kolmandiku saadikute toetust parlamendi mõlemas kojas.
See on võimalik vaid opositsiooni toel, kes on toetanud fiskaalleppe allkirjastamist, kuid seab nüüd leppe ratifitseerimiseks lisatingimusi.
Mitmel pool Euroopas on Saksamaad kritiseeritud liiga ränga kärpekuuri pealesurumise eest, samas kui liiga vähe on tehtud suure võlakoormaga riikide majanduskasvu ergutamiseks. Saksa opositsioon jagab seda seisukohta.
Saksamaa sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juht Frank-Walter Steinmeier ütles laupäeval, et ei kujuta pakti heakskiitu ette ilma kasvu ergutavate meetmeteta.
Saksa roheliste partei eelarveekspert Priska Hinz ütles ajalehele Süddeutsche Zeitung, et partei plaanib tingimuseks seada kas erifondi loomist vanade võlgade tagasimaksmiseks või finantstehingute maksu kehtestamist, et kasutada laekuvat tulu Euroopa majanduskasvu ergutamiseks.
Merkeli CDU partei finantsekspert Michael Meister ei leia, et fiskaallepe vajab 2/3 parlamendisaadikute heakskiitu. „Ma ei jaga seda seisukohta. Ma arvan, et lihthäälteenamusest piisab,“ ütles ta, põhjendades, et tegemist on lepinguga Euroopa riikide vahel, mitte ELi kui tervikut puudutava lepinguga. Sellisel juhul peaks piisama lihthäälteenamusest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!