Hiina ametnik Yan Xiaohong ütles, et valitsus peab Shenzenis asuvat Proview Technology’t iPadi kaubamärgi seaduspäraseks omanikuks.
„Apple’i ja Proview vahelised vaidlused iPadi kaubamärgi üle käivad kohtu kaudu,” ütles Yan. „Kuid vastavalt meie valitsuse seadustele, on Proview kaubamärgi seaduslik esindaja.”
Finantsraskustes LED-valgustite tootja Proview kinnitab, et nemad registreerisid iPadi kaubamärgi rohkem kui kümme aastat tagasi. Apple’i sõnul müüs Proview 2009. aastal iPadi kaubamärgi ülemaailmsed õigused, kuigi registreerimine ei jõudnud kunagi Hiinasse.
iPadi nimi kuulus ka Proview Taiwanis asuvale tütarettevõttele Proview Electronics, kuid Mandri-Hiina kaubamärk oli registreeritud Shenzenis asuva Proview Technology nimele.
Apple’i esindaja Carolyn Wu on asja kommenteerides öelnud, et Proview on paljudele võlgu ning üritab nüüd Apple’lt ebaausalt saada rohkem raha kui kaubamärgi eest maksti.
Seotud lood
Tahvelarvuti iPadi müük võidakse Hiinas ära keelata, kuna ettevõtte Proview Technology sõnul ei ole Apple'il õigust kaubamärki Hiinas kasutada ning firma nõuab tehnoloogiahiiult vabandust ja 1,6 miljardit dollarit.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.