Aasia börsid on täna miinuses, kuna Hiina tootmisaktiivsuse langus tõstatas muret, et eurotsooni võlakriis õõnestab veel rohkem maailmamajanduse kasvu.
Hispaaniast on saamas suurim oht Euroopa ühisrahale, kuna riigil on raskusi süveneva panganduskriisi ohjeldamisega. Eelmine nädal teatas Hispaania valitsus, et päästab 19 miljardi euroga riigi ühe suurima laenuandja Bankia. See näitas Hispaania panganduskriisi sügavust.
FTSE CNBC Asia 100 Index, mis mõõdab erinevaid Aasia börse, on pool protsenti miinuses.
Hiina tootmisaktiivsust mõõtev maikuu PMI langes saja punkti skaalal 50,4ni. Aprilli PMI oli 53,3 punkti. Tulemused valmistasid Dow Jones Newswire'i poolt küsitletud analüütikutele pettumuse, kes prognoosisid PMIks 51,5.
Euroopa suuremaid börse ootab futuuride järgi erinev avanemine. Londoni FTSE100 avaneb neli punkti kõrgemal, Saksamaa DAX 15 punkti madalamal, Prantsusmaa CAC kaheksa punkti kõrgemal.
Eile teatas Rahvusvahelise Valuutafondi juht Christine Lagarde, et Hispaania ei ole küsinud rahalist abi.
Täna avaldatakse eurotsooni aprilli töötuse määr ja USA mai töötuse määr. Baltika ja Apranga teatavad mai müüginumbrid.
Seotud lood
Rahaliit on reaalses lagunemisohus, kui poliitikakujundajad liidu eelarve- ja majandussidemeid oluliselt ei uuenda, ütles rahandusvolinik Olli Rehn täna Helsingis.
Märtsis ületas kapitali väljavool Hispaaniast raha sissevoolu 66,2 miljardi euro võrra, kusjuures välismaiste portfelliinvesteeringute väljavool kümnekordistus, vahendas agentuur Bloomberg.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?