Täna Eestit külastanud meediaärimehe Steve Forbesi sõnul ootab Eestit ees helge tulevik, kui teeme täpselt vastupidi Paul Krugmani ja kõigi maailma krugmanite soovitustele.
Kui Krugman kahtleb kasinuse ja kokkuhoiu mõistlikkuses, siis Forbes on veendunud, et riigieelarve tasakaal ja riigi kulude kärpimine on hädavajalikud. Lisaks on Forbes alati toetanud lihtsat maksusüsteemi ja madalaid makse. Forbesi sõnul tuleb mõista, et riigi raha ei tule marsilt ega taevast, see tuleb erasektori tehingutest. "Raha tuleb inimestelt. Maksudena, laenates või raha trükkides, mis on samuti üks maksuliik," sõnas ta.
„Krugman ütleb, et riigipoolne raha kulutamine on hea. Meie (USA – toim) valitsus järgis tema nõuandeid ja meil läheb kehvasti võrreldes mineviku kogemusega” sõnas Forbes. Sama võib Forbesi sõnul öelda ka Jaapani, Kreeka, Hispaania ja Itaalia kohta, kes on järginud Krugmani põhimõtteid. „Kui maailma krugmanid teid kritiseerivad, võtke seda komplimendina,” toonitas meediaärimees.
Forbes usub, et viie aasta jooksul saabub uus raharežiim, kus lõpptulemusena on euro ja dollar fikseeritud kullaga. "Sellist süsteemi pole meil olnud pärast 1970ndaid, aga me vajame stabiilset väärtust," märkis ta. Forbes näeb suurt probleemi pidevas raha väärtuse muutmises Euroopa Keskpanga ja Föderaalreservi poolt. Probleemi ilmestamiseks tõi Forbes näite, kus Euroopa Keskpank ja Föderaalreserv hakkaksid ühtäkki muutma minutite arvu tunnis, nii nagu nad muudavad raha väärtust. Sellisel juhul oleks maailmas väga keeruline äri teha, märkis Forbes.
Eesti edukaks tulevikuks turbulentses maailmas peab Forbes oluliseks hoida maksud madalal, kärpida veelgi riigi kulutusi, kuna ressursse kasutab kõige paremini erasektor, ning säilitada ja edendada vaba kaubandust.
Forbes külastas täna Eestit koos seltskonna USA ettevõtjatega, ta osales Kadriorus Forbesi ajakirja Eestisse laienemise tähistamisel.
Seotud lood
Mõjuka äriajakirja Forbes juhatuse aseesimees Miguel Forbes saabub Tallinna Eesti idufirmadega tutvuma.
Rahvusvahelises meedias annavad elavat kõneainet Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese ägedad vastulaused USA majandusteadlasele ja Nobeli preemia laureaadile Paul Krugmanile.
Joakim Helenius juhib tähelepanu sellele, et majandusteadlane Paul Krugman võrdles väikest Eesti majandust suurriikide omadega, mille vastu ei tohiks eksida isegi tudengid.
President Toomas Hendrik Ilves jättis end juunis Twitteri ajalukku, kui vihastas ameeriklasest nobelisti Paul Krugmani Eestit kritiseerinud sõnavõtu peale.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.