USA majandusteadlasele ja Nobeli preemia laureaat Paul Krugman seab taas oma blogisissekandes Balti riikide edu majanduskriisiga toimetulekul kahtluse alla.
Krugman avaldab vastuvaidlejatele oma blogis seekord graafikud Läti ja Eesti SKPst ja töötusest. ”OK, ma saan endiselt kommentaare ja kirju inimestelt, et Läti ja/või Eesti kogemus tõestab, et ma eksin või midagi taolist. Enamus, kes seda väidavad, ei tea midagi enamat kui paari head numbrit, mida nad on kuulnud. Nii, siin on midagi, mida te peaks teadma,” vastab Krugman kommenteerijatele. Ta lisab, et kasutab IMFi andmeid 2012 aasta SKP ja töötuse kohta, kuna Eurostati andmetele ei pääse tehilise hoolduse tõttu ligi.
”Nii et me räägime kahest majandusest, mis on läbinud tõsise depressiooni tasemel languse ning on kuigivõrd taastunud, kuid mitte täielikult,” märkis ta.
Krugmani sõnul võib sama öelda USAs 1935. aastal toimunu kohta. “Ma mõtlen, et see on loomulikult hea, et osa jalgealusest on taastatud. Kuid kas see on parim, mida inimesed suudavad kasinuse demonstreerimiseks teha?” küsis ta.
Krugmani lisatud tabel Eesti ja Läti SKP kohta:
Krugmani lisatud tabel Eesti ja Läti töötuse kohta:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna Eestit külastanud meediaärimehe Steve Forbesi sõnul ootab Eestit ees helge tulevik, kui teeme täpselt vastupidi Paul Krugmani ja kõigi maailma krugmanite soovitustele.
Eesti peaks eirama Paul Krugmani seisukohti ja seades õige eeskuju saama Euroopa Hong Kongiks, kirjutab Cato Instituudi vanemteadur Daniel J. Mitchell.
Paul Krugman, kes äsja avaldas raaamatu "End This Depression Now!", näeb eurokriisile põhimõtteliselt kaht võimalikku lahendust, mis mõlemad on “võimatud”.
Neljapäeval lahvatas torm veeklaasis, kui nobelist Paul Krugman julges kahelda, kas Eesti majanduskriisist taastumine on ikka triumf või lihtsalt tubli saavutus.
Miks väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peaksid panustama rohkem innovatsiooni ja kuidas pank saab siin olla neile abiks, räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.