See, et Eestis üks selline väike komistuskivi on tekkinud, minu arvates laiemas pildis liiga suurt tähendust ei oma, kommenteeris SEB Privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel homme avalikuks tehtavat riigikohtu otsust Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) osas.
„Ma arvan, et me oleme euroalal laiemalt olukorras, kus häid lahendusi ei ole, raha on piltlikult öeldes otsas,“ lausus Koppel.
Ta lisas, et eksisteerib suhteliselt loogiline ja objektiivselt paratamatu surve euroala liikmesriikide suveräänsuse vähenemiseks ning korralageduse mingigi kontrolli alla saamiseks, et keskvõimu tugevdada.
Viimane ei ole Koppeli sõnul kindlasti ei meeldiv ega mugav protsess ning seetõttu saab sellel tema hinnangul olema nii poliitilisi kui juriidilisi komistuskive.
„See, et Eestis üks selline väike komistuskivi tekkinud, minu arvates laiemas pildis liiga suurt tähendust ei oma,“ viitas Koppel ESMi ja Eesti põhiseaduse küsimusele.
Kui finantssüsteem tahetakse püsti jätta ning täielikku kaost vältida, siis leitakse euroala tasandil võimalused vajalike sammude elluviimiseks Koppeli arvates nii või teisiti.
„Oluline on muidugi, et me just selle ebameeldivalt paratamatu vooluga kaasa liikudes oma rahvuslikke huve päris ära ei unusta ning lähtume sellest, mis on parim Eestile,“ märkis ta.
Homme keskpäeval avaldab Eesti Riigikohus otsuse ESMi vastavuse kohta Eesti põhiseadusega.
Seotud lood
Täna keskpäeval avaldab riigikohus otsuse Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) põhiseaduslikkuse kohta.
Otsus loob selgust ja annab Eestile võimaluse ESMi otsustusprotsessis ning aruteludes sisuliselt osaleda, kommenteeris riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd homme riigikohtu poolt avalikuks tehtavat otsust ESMi kohta.
Riigikohus tegi teatavaks otsuse ESMi põhiseaduslikkuse kohta.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?