Otsus loob selgust ja annab Eestile võimaluse ESMi otsustusprotsessis ning aruteludes sisuliselt osaleda, kommenteeris riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd homme riigikohtu poolt avalikuks tehtavat otsust ESMi kohta.
„Praegu on olukord selline, et ükskõik, mis seisukohaga kas peaminister või rahandusminister välja tuleb, ikka tekib küsimus, et mis te räägite, kui te ise ei tea sedagi, kas osalete ESMis või mitte,“ märkis Sõerd.
Eesti otsust ootab tegelikult kogu euroala või kui soovite, siis terve Euroopa Liit, lisas ta.
Sõerdi sõnul on teised liikmesriigid samuti ootel ning väga huvitatud sellest, kuidas Eesti probleem laheneb. „Sellel on sellel on suur tähendus, sest siis saab protsessiga edasi liikuda,“ märkis Sõerd.
Sõerd usub, et otsus tuleb siiski toetav ja et riigikohus ei tuvasta vastuolu põhiseadusega.
Homme keskpäeval avaldab Eesti Riigikohus otsuse ESMi vastavuse kohta Eesti põhiseadusega.
Seotud lood
Täna keskpäeval avaldab riigikohus otsuse Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) põhiseaduslikkuse kohta.
Homme otsustab riigikohus Eesti osalemise Euroopa stabiilsusmehhanismis (ESM). Otsus sõltub sellest, kas kõrgeim kohtuinstants tunnistab meie ESMiga liitumise põhiseadusega kooskõlas või vastuolus olevaks.
See, et Eestis üks selline väike komistuskivi on tekkinud, minu arvates laiemas pildis liiga suurt tähendust ei oma, kommenteeris SEB Privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel homme avalikuks tehtavat riigikohtu otsust Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) osas.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.