Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli juulis võrreldes juuniga 0,2% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 1,5%.
Tootjahinnaindeksit mõjutas juulis võrreldes eelmise kuuga koksi, puhastatud naftasaaduste ja põlevkivisaaduste tootmise, soojusenergia ning elektroonikaseadmete tootmise hindade tõus ning puidutöötlemise ja puittoodete tootmise hindade langus, teatab statistikaamet.
Eelmise aasta juuliga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam toiduainete ja soojusenergia tootmise hinnatõus ning elektroonikaseadmete tootmise hinnalangus.
Ekspordihinnaindeksi muutus oli tänavu juulis võrreldes juuniga 0,1% ja võrreldes eelmise aasta juuliga -1,2%.
Eelmise kuuga võrreldes tõusid juulis keskmisest enam metallide ning masinate ja seadmete hinnad ning langesid põllumajandus- ja naftasaaduste ning kummi- ja plasttoodete hinnad.
Impordihinnaindeksi muutus oli juulis võrreldes juuniga -1,0% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 2,6%. Kuu varasemaga võrreldes langesid juunis keskmisest enam nafta- ja põllumajandussaaduste ning nahktoodete hinnad ja tõusid rõivaste ja elektriseadmete hinnad.
Seotud lood
Kalev AS juht Kaido Kaare sõnul statistikaameti tootjahinnahindeksi vähenemine Kalev AS-ile mõjua avaldanud ei ole, pigem on tunda toormehinna tõusu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.