President Toomas Hendrik Ilveskuulutas täna välja riigikogus 30. augustil ratifitseeritud Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse.
Riigikogus tehtud põhimõtteliste muudatuste tulemusel on seadus põhiseadusega kooskõlas, ESM-iga liitumine on riigipea hinnangul oluline ja vajalik kogu euroala stabiilsuse kindlustamiseks ning seega Eesti lühi- ja pikaajalistes huvides, samas ei vasta tõele ESM-i oponentide kartused, nagu langeks sellega Eesti eelarvele siseriiklikku arengut pärssiv koormus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Homme oodatakse Saksamaa konstitutsioonikohtult seisukohavõttu, kas keskne element euro stabiliseerimisel ehk alaline päästemehhanism ESM on üldse Saksamaa põhiseaduse järgi võimalik.
EFSF/ESM puudumine tähendaks, et mõne euroala riigi otsus oma võlga mitte teenindada või see võlg restruktureerida tooks kaasa teistele riikidele kohustuse nendesse instrumentidesse investeeritud pankade või pensionifondide päästmiseks, kirjutab EBSi õiguse ja avaliku halduse õppetooli juhataja kt. Andres Tupits.
Saksa kõrgeim kohus lubas täna tingimuslikult Saksamaal ratifitseerida Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) ning fiskaalpaktiga ühinemise.
Riigikogus kiideti täna 59 poolthäälega heaks ESMi asutamislepingu ratifitseerimise rakendamise eelnõu.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.