Nordeconi juht Jaano Vink tunnistas, et vesilennukiangaaride renoveerimine tõi firmale neli miljonit eurot kahju, mis on suurim kahjum, mida ettevõte on ühe projekti puhul saanud.
"Tegime mitmeid vigu," rääkis Vink Eesti Ekspressile. Näiteks ei osanud nad ette näha, kui palju läheb vaja tellinguid ning lõpuks tuli neid Hispaaniast juurde tellida, mis ajas ettenähtud eelarve korralikult lõhki. Samuti kulus laekuplitel olevate praegude lappimiseks plaanitud nelja kuu asemel kaheksa, talve tuli peale, mis omakorda nõudis kulutusi angaaride soojana hoidmiseks.
Vink kinnitas, et ühtegi selle projekti eelarvestajat pole lahti lastud, sest kadunud miljoneid eurosid tulev võtta kui kooliraha.
Seotud lood
Nordecon võitis osaliselt Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja arbitraažikohtus Eesti Meremuuseumi vastu 2012. aastal esitatud hagi Tallinna Lennusadama eksponaadihoone rekonstrueerimise ehituslepingust tekkinud võlgnevuse ja viivisenõuetes, teatas ettevõte börsile.
„Kohtuprotsess vältas pikalt ning nüüd, kus otsus on tehtud, asume seda täitma,“ kommenteeris Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen Nordecon ASi hagi muuseumi vastu.
Valitsus otsustas täna eraldada meremuuseumile 1,4 miljonit eurot ehitusfirmale Nordecon lisaraha maksmiseks.
Vaatamata Nordeconi I kvartali oodatust suuremale kahjumile on LHV firma tulemustega rahul ning ootab teisel poolaastal kasumit.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.