Jaapani saatkond saatis Jaapani valitsuse seisukohad, mille kohaselt Ida-Hiina meres asuvad Senkaku saared on osa Jaapani territooriumist, seda nii ajalooliste faktide kui rahvusvahelise õiguse valguses ning need on Jaapani valitsuse kontrolli all.
Kuigi Hiina ja Taiwan peavad Senkaku saari endale kuuluvateks, puudub nende nõuetel igasugune alus. Jaapani valitsus lükkab nende nõuded tagasi ja protestib nõuete vastu.
Saared kuulusid Jaapani valitsusele kuni 1932. aastani, kui üks Jaapani eraisik ostis need ära. Nüüd on Jaapani valitsus ostmas eraisikult tagasi kinnisvara vastavalt kohalikele seadustele ja see ei tähenda olulist muutust valitsevas olukorras. II maailmasõja käigus läksid saared USA administreerimise alla, kes andis saared taas Jaapani kontrolli alla 17. juunil 1971. allkirjastatud lepingu alusel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Toyota Motor on täielikult taastanud kõik tegevused Hiinas pärast territoriaalseid proteste, mis põhjustasid ettevõtte tootmistegevuses katkestusi, kirjutas BBC.
Hiina-Jaapani territoriaaltüli Ida-Hiina meres asuvate saarte pärast mõjub laastavalt Jaapani autotootjate Hiina müügile. Vaidlusest on kõige suuremat kasu lõikamas hoopis Hyundai.
Täna käisid Ida-Hiina meres vaidlusaluste saarekeste juures kolm Hiina luurelaeva, mis tõi kaasa Tokio protesti, vahendab Reuters. Justkui oleks nende kahe riigi vahel vähe pingeid, saadab Taiwan samasse piirkonda sadakond kalapaati, mida lähevad turvama kümme Taiwani rannakaitselaeva. Ka Taiwan peab neid saarekesti endale kuuluvateks.
Jaapani rannavalve tõrjus veekahuritega 40 Taiwani kalalaeva ja kaheksa piirivalve alust vetest, mida Jaapan peab enda omaks.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.