Täna käisid Ida-Hiina meres vaidlusaluste saarekeste juures kolm Hiina luurelaeva, mis tõi kaasa Tokio protesti, vahendab Reuters. Justkui oleks nende kahe riigi vahel vähe pingeid, saadab Taiwan samasse piirkonda sadakond kalapaati, mida lähevad turvama kümme Taiwani rannakaitselaeva. Ka Taiwan peab neid saarekesti endale kuuluvateks.
Xinhua andmetel käisid kaks Hiina tsiviilluurelaeva õiguste kohaselt patrullimas saarekeste juures. Jaapan esitas protesti.
Saarekesi kutsutakse Jaapanis Senkakuks ja Hiinas Diaoyuks. Tüli saarekeste pärast käivitas hiljuti Hiinas meeleavaldused ja Jaapani kaupluste rüüstamise.
„Viimastel päevadel on Jaapan pidevalt korraldanud provotseerivaid intsidente Diaoyu saarte juures, rikkudes rängalt Hiina territoriaalset suveräänsust,“ teatas hiina uudisteagentuur.
Taiwani laevade saabumine piirkonda võib käivitada kassi-hiire mängu, kus nii mandri-Hiina kui Taiwan püüavad tõstatada saarekeste neile kuuluvuse teemat.
Taiwani televisioon näitas tugevas vihmas Suao sadamast väljuvaid kalapaate, mis kandsid suuri taiwani lippe ja loosungeid. Taiwani kaitseminister Kao Hua-chu ütles parlamendis esinedes, et sõjavägi on valmis vajadusel sekkuma.
Taiwan on traditsiooniliselt olnud Jaapaniga sõbralikes suhetes, kuid mõlemad riigid on pikka aega jagelenud saarekeste ümbruse kalastamisõiguste pärast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Toyota Motor on täielikult taastanud kõik tegevused Hiinas pärast territoriaalseid proteste, mis põhjustasid ettevõtte tootmistegevuses katkestusi, kirjutas BBC.
Hiina ja Jaapani vahel puhkenud tüli väikeste saarte pärast, mida nii Hiina, Jaapan kui ka Taiwan peavad enda omandiks, võib viia kaubandusblokaadini.
Jaapani saatkond saatis Jaapani valitsuse seisukohad, mille kohaselt Ida-Hiina meres asuvad Senkaku saared on osa Jaapani territooriumist, seda nii ajalooliste faktide kui rahvusvahelise õiguse valguses ning need on Jaapani valitsuse kontrolli all.
Jaapani rannavalve tõrjus veekahuritega 40 Taiwani kalalaeva ja kaheksa piirivalve alust vetest, mida Jaapan peab enda omaks.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.