Pessimistlik Rootsi rahandusminister ennustab muutusi poole aasta jooksul.
„On kõige tõenäolisem, et nad [Kreeka] lahkuvad,” vahendas Bloomberg Borgi sõnu. „Me ei tohiks välistada, et see juhtub järgmise poole aasta jooksul.” Borgi hoiatus tuli vaid päev pärast seda, kui Euroopa Liit sai Nobeli rahupreemia.
Borg ütles, et Kreeka lahkumine euroalast ilmselt ei mõjuta oluliselt rahandussüsteemi, kuna „kõik tõenäoliselt juba mõistavad, millises suunas tuul puhub,” vahendas ERR.
Kuna Kreekal ei ole konkurentsivõimelist tööstust ja ta ei ole võimeline vajalikke reforme läbi viima, on Borgi sõnul raske näha, kuidas nad lahendavad oma olukorra ilma konkurentsivõime ergutamiseta läbi märkimisväärselt madalama vahetuskursi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul tuleb Kreeka puhul silmas pidada seda, et tegu võib olla päästikuga, mis eskaleerib kriisi ka teistes suure võlakoormusega riikides.
Nordic Tsemendi juhi Meelis Einsteini sõnul on igati mõistlik, et Kreekale on poliitilisi kokkuleppeid silmas pidades abi antud, kuid nüüd tuleks panna asjale mõistlik piir.
Rootsi rahandusminister Anders Borg kordas oma seisukohta, et tõenäoliselt tuleb Kreekal euroliidust lahkuda.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.