Elering sõlmis eile Põhjamaade Investeerimispangaga 20-aastase laenulepingu 10 miljoni euro laenamiseks Eesti-Soome teise ühenduse EstLink 2 ehituse finantseerimise programmi raames, teatab ettevõte.
Uus laen on jätkuks 2010. aastal Põhjamaade Investeerimispangast samaks otstarbeks võetud 25 miljoni euro suurusele laenule.
„Tänavune suvi on selgelt näidanud vajadust isoleeritud rahvuslike elektriturgude integreerimiseks suuremateks turupiirkondadeks paljude erinevate tootmisvõimsustega. Selleks on vaja füüsilisi ühendusi riikide vahel. Samuti võimaldavad head ühendused jätta ehitamata osad elektrijaamad, mis väiksel elektriturul ei ole tasuvad, aga on vajalikud varustuskindluse pärast,“ kommenteeris Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.
EstLink 2 ehitus läheb maksma 325 miljonit eurot, millest Eleringi osa on ligikaudu 170 miljonit eurot. Uue laenuga koos on Põhjamaade Investeerimispank laenanud Eleringile projekti rahastamiseks kokku 35 miljonit eurot ehk viiendiku Eleringi osast.
650-megavatise võimsusega EstLink 2 ehitus kulgeb pingeliselt aga plaanipäraselt ja ühendus peaks minema turu käsutusse 2014. aasta alguses.
Elering on sõltumatu ja iseseisev Eesti elektrisüsteemihaldur, mille peamiseks ülesandeks on kindlustada Eesti tarbijatele igal ajahetkel kvaliteetne elektrivarustus. Varustuskindluse tagamiseks peab Elering üleval ja arendab siseriiklikku ülekandevõrku ja välisühendusi. Elering juhib reaalajas Eesti elektrisüsteemi, tagades ülekandevõrgu toimimise ning tasakaalu tootmise ja tarbimise vahel.
Seotud lood
Täna ametlikult avatud Eesti-Soome alalisvooluühendus EstLink 2 on märgatavalt tõstnud Eesti ja Soome vahelisi energiavooge ja ühtlustas kahe riigi elektrihinda, teatas projekti süsteemioperaator Elering.
Täna sõlmiti esimese Eesti-Soome merekaabli Estlink 1 müügileping, millega saavad ülekandekaabli omanikeks Eesti ja Soome põhivõrguettevõtted. Müügitehingu maksumus on 77,6 miljonit eurot.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.