Sageli unustatakse Eesti hindu teiste riikide omadega võrreldes ära tõsiasi, kui erinevad on riigimaksud Eestis ja mujal Euroopas, rõhutas Prisma tegevdirektor Janne Lihavainen.
"Kassas makstava toidukorvi rahast läheb Eestis käibemaksuna riigi kukrusse 20%, Saksamaal ja Prantsusmaal ainult 7%, Soomes 14%, Hollandis 6% ja Suurbritannias 0%," loetles Lihavainen tänase
Eesti Päevalehe arvamusartiklis.
On arusaadav, et riik taolisest rahasummast, nagu on toidukauba hinnale lisanduv 20% käibemaks, loobuda ei soovi, kirjutas Lihavainen ja lisas, et samas on ka ebaõiglane väita, et maksulangus niikuinii klientideni ei jõuaks.
"Lubame, et Prisma kauplustes langeksid hinnad kohe käibemaksulanguse võrra ja kui meie avalikust lubadusest ei piisa, oleme valmis riigiga kasvõi lepingu sõlmima," käis Lihavainen välja.
Pikemalt loe tänasest
Eesti Päevalehest.
Seotud lood
Eesti on toiduainetele kehtiva ühtse 20-protsendise käibemaksuga Euroopa Liidus esirinnas, meie toiduarvetel on käibemaks oluliselt suurem kui Soomes, Rootsis, Saksamaal ja paljudes teistes riikides.
2012. aastal laekus riigieelarvesse 1,49 miljardit eurot käibemaksu, millest toidukaupade jaemüügi käibemaks moodustas 18%.
Jaeketid on valmis liituma kokkuleppega, et käibemaksu langetamise korral alandavad nad samavõrra ka toodete müügihinda. Kaupmeest huvitab klientide ostuvõime ja heaolu, riiki paraku mitte, kirjutab kaupmeeste liidu tegevdirektor Marika Merilai.
Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul on Euroopas levinud alandatud käibemaksumäärad toiduainetele silmakirjalikud.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.