Maksu- ja tolliameti peadirektori Marek Helmi sõnul soodustavad käibemaksu erisused maksudega skeemitamist.
„Meie hinnangul tekitaks käibemaksu määrade eristamine hoopis lisaahvatluse ettevõtjatele maksude optimeerimiseks,“ rääkis Helm. Maksude optimeerimise all pidas Helm silmas kõrgema käibemaksumääraga kauba müümist madalama määraga kauba pähe.
„Ühtne käibemaksumäära süsteem on lihtsam, selgem ja arusaadavam, kui erinevate määradega süsteemid,“ märkis Helm. Ta selgitas, et kui mingitele kaupadele luua üldisest erinev käibemaksumäär, tähendab see olulisi ümberkorraldusi raamatupidamises, kassasüsteemides ning kindlasti muutub keerulisemaks ja kallimaks ka sellise maksukogumise administreerimine.
Reedene Äripäev kirjutab, et Eesti on toiduainetele kehtiva ühtse 20-protsendise käibemaksuga Euroopa Liidus esirinnas, meie toiduarvetel on käibemaks oluliselt suurem kui Soomes, Rootsis, Saksamaal ja paljudes teistes riikides.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Liidu kõrgeima 27-protsendise käibemaksuga Ungari on hädas suuremat tulu noolivate maksupetturitega.
Maksuspetsialist ja Glimstedti advokaat Marko Saag nendib, et Eesti on teinud kummalise valiku - soodustada hotellis raamatu lugemist, aga mitte esmavajaduste rahuldamist nagu toit.
Eesti on toiduainetele kehtiva ühtse 20-protsendise käibemaksuga Euroopa Liidus esirinnas, meie toiduarvetel on käibemaks oluliselt suurem kui Soomes, Rootsis, Saksamaal ja paljudes teistes riikides.
2012. aastal laekus riigieelarvesse 1,49 miljardit eurot käibemaksu, millest toidukaupade jaemüügi käibemaks moodustas 18%.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.