Kui Nortali juht Priit Alamäe tunneb hirmu, vaadates, kui kehvasti põhjanaabritel läheb ja kuidas samal ajal Eestis pidu käib, siis investor Heldur Meeritsa hinnangul võibki see olla uus normaalsus.
"Arvestades meie sõltuvust Soomest on põhjust karta," rääkis Alamäe täna Äriplaanil. "Kui on tõsi, et Euroopa on vaikselt tõusuteel, siis äkki elame selle üle, aga ma ei oleks küll eriti optimistlik."
SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel märkis, et meil on küll peale Soome ka teisi olulisi partnereid - Rootsi, Venemaa ja Saksamaa -, aga hästi läheb praegu ainult Saksamaal.
Murekohti on mitu, mis viitavad, et majanduskasv ei pruugi tulla nii suur, kui Eesti Pank prognoosib, lisas Koppel. Eesti Panga president Ardo Hansson viitas hommikuses ettekandes, et Eesti võiks tuleval aastal jõuda 4protsendise kasvuni.
Investor Heldur Meerits seevastu leidis, et võibolla olemegi nüüd uues normaalsuses ja see ongi nüüd tavaline elu. Ta tunnistas, et Soome annab küll põhjust muretseda, aga tänu Eesti madalale kulubaasile on see ühtlasi meie võimalus.
Täismahus ettekanded konverentsilt ilmuvad homme Äripäeva paberlehes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saaremaa meediaettevõtja Andrei Kasjanenko, kes on start-upide toetaja ja eCommerce projektide looja, ütles Äriplaani konverentsil, et alustavatele ettevõtetele ei peaks kohe andma raha, vaid hoopis õng.
Suurettevõtja Hillar Teder julgustab Eesti ettevõtjaid Venemaaga äri ajama: "Väike äri Venemaal, mis eestlast võiks huvitada, on täiesti ohutu. Vene ärimehed on targad ja tublid."
Tallinki juht ja omanik Enn Pant lausus Äripäeva konverentsil Äriplaan 2014, et ei karda, et soomlaste Eestisse sõitmine nende laevadel võiks väheneda, sest soomlased ei julge kodus pidu panna.
Täitsa huvitav strateegia oleks see, kui tekiks kokkulepe Eesti ettevõtja ja Rootsi kapitali vahel, leidis Nortali juht ja omanik Priit Alamäe täna Äriplaani konverentsil Eesti majanduskasvu võimalusi vaagides.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.