Joogitootja A. Le Coq sõlmis koostöölepingu Abhaasia ja Armeeniaga oma toodete edasimüümiseks kohalikesse kaubanduskettidesse.
Lisaks tavapärastele ekspordiartiklitele siider, kokteilijoogid ja long-dringid, on sealsel piirkonnal suur huvi ka õlle, mahla- ning spordijookide vastu.
“Piltlikult öeldes on sealne joogiturg olnud pikka aega kinnine, mistõttu puuduvad seal ka osad joogikategooriad nagu kõrre-, vitamiini- ja spordijoogid,” ütles A. Le Coqi juht Tarmo Noop. Ta lisas, et näiteks Abhaasia turg meenutab aega, mis oli meil 30 aastat tagasi, kus importtooted tundusid väga erilised ja haruldased.
„Lõuna-Kaukaasiasse minek on osa meie selle aasta ekspordi peasuunast – alustada reaalset müüki SRÜ ja endiste liiduvabariikide ida suunal. Täna on meie tooted juba esindatud lisaks Abhaasiale ja Armeeniale Venemaal, Ukrainas ja Aserbaidžaanis. Lähiajal peaksime lepinguni jõudma Gruusiaga,“ lisas Noop.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
A. Le Coqi kolmanda kvartali kasum kasvas võrreldes möödunud aastaga 27,5 protsenti 5,6 miljoni euroni. Üheksa kuu kasum suurenes 27 protsenti.
Gruusia ja Eesti välisministeeriumi vastuseisu tõttu lõpetas joogitootja A. Le Coq ekspordi vaieldava poliitilise staatusega piirkonda Abhaasiasse.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.