Hiina ja Jaapan hoiatasid Ameerika Ühendriike, et viimane jõuaks valitsuse tasandil kokkuleppele ning muudaks suunda praeguselt pankrotikursilt.
Hiina aserahandusminister Zhu Guangyao ütles kohalikule meediale, et Hiina pole rahul Washingtoni poliitilise jageluse pärast. Jaapani rahandusministeerium on aga väga mures jeeni pärast, mis võib USA pankroti korral dollari vastu teha suure tõusu.
Kuigi Jaapani rahandusministeerium on "väga kindel", et selliseid sündmusi ei juhtu, tuletati meelde 2008. aasta septembrit, kui USA esindajatekoda lükkas algselt tagasi 700 miljardi dollari suuruse abipaketi finantssektorile, vahendas CNBC.
"Praegune turg on üpris tujukas," ütles AMP Capitali investeerimisstrateegia juht Shane Oliver.
Kuigi kauplemispäev algas Aasia turgudel langusega, möödus teine pool päevast plussis. Jaapani Nikkei tõusis 0,4%, Hongkongi ja Shanghai börs 1%, India börs 0,6%.
USA valitsuse tööseisak ja lähenev võlalimiidi tõstmise kuupäev on täna mõjutamas Euroopa suuremaid börse negatiivselt. Nii Londoni, Saksamaa, kui ka Prantsusmaa börsid avanevad miinuses.
Seotud lood
Prantsuse panga Societe Generale värske analüüsi järgi teevad USA aktsiad järgmise aasta esimeses kvartalis suure languse, kirjutas CNBC.
Kui USA kongress ja president ei jõua kokkuleppele, ähvardab USA valitsust tahtlik, et mitte öelda pahatahtlik maksejõuetus. Praegu pole kummalgi pool näha märke järeleandmisest ja soovist pidada sisulisi läbirääkimisi.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.