Eestis asutati Finantssektori Töötajate Liit (EFL), mille eesmärk on kaitsta finantssektori töötajate õigusi ja huve. Swedbanki personalidivisjoni juhi Signe Kaursoni sõnul ootavad sektorit kohanemised.
"Kui vaadata asjale töötajate kindlustunde kontekstis, siis on finantssektor pärast kriisi läbi elamas suuri struktuurseid reforme, nii järelevalvenõuete karmistumise kui finantsasutuste jätkusuutliku majandamise seisukohalt. See tähendab, et ettevõtted otsivad efektiivsemaid opereerimismudeleid ning kohandavad end turu võimalustest ja vajadustest lähtuvalt. Töötajatele tähendab see muutusi, ümberõpet, aga ka osade töökohtade kadumist aja jooksul," kommenteeris Kaurson ja lisas, et detailsema vastuse andmiseks finantssektori töötajate ametiühingu loomise kohta on veel liiga vähe infot ja ametiühingu loomisest teavitati avalikkust alles eile.
"Täna saame öelda, et tööandjana püüame igati luua keskkonda, kus oleks igal töötajal hea töötada. Pole uudis, et kvalifitseeritud tööjõu puudus puudutab meid sama teravalt kui paljusid teisi sektoreid," lisas Kaurson.
"Usume, et tänane Eesti ühiskond on jõudnud järgmisse etappi, rohkem lähemale näiteks põhjamaade töökultuurile, kus finantssektori ametiühingud on väga levinud. See võib olla ka üheks teguriks, mis on andnud tõuke uue ametiühingu loomiseks," lisas Kaurson.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti finantssektoris on ametiühingu moodustamisest räägitud aastaid, kinnitab äsja loodud Eesti Finantssektori Töötajate Liidu (EFL) juhatuse esimees Victoria Saue.
Septembris asutati Eesti Finantssektori Töötajate Liit (EFL), mille eesmärk on kaitsta ja esindada finantssektori töötajate õigusi ja huve. Danske Bank Eesti filiaali juht Aivar Rehe suhtub sellesse uudisesse rahulikult.
Eesti investorid on oodatud mitme põneva riigi kinnisvaraturule – ka Dubaisse. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annavad arendajatele põhjust rõõmustamiseks.