Aasta pärast lihaveiste Türki eksportimise soikumist on kohalike karjakasvatajate huvi Saaremaa lihatööstuse vastu taas kasvanud, tõusnud on ka lihatööstuse pakutav kokkuostuhind.
ASi Saaremaa Lihatööstus juhatuse esimehe Kristjan Leedo sõnul võib türklaste teeneks meie loomakasvatajatele lugeda seda, et loomakasvataja saab nüüd kohalikult tööstuselt kõrgemat hinda. "Sellest ajast, kui türklased hakkasid meie veiseid ostma, on lihaveiste kokkuostuhind 40 protsendi jagu tõusnud," möönis ta
Saarte Häälele.
Eelnevatel aastatel umbes 20 lihaveist Türki müünud Leisi talunik Riivo Vaet ütles, et müüs septembris Saaremaa lihatööstusele 19 looma ja jäi hinnaga rahule; samas oli ta hiljuti valmis müüma paar noorlooma ka Türki, ent Eestis loomi kokku ostmas käinud türklased ei saanud koormat kokku.
Eesti tõuloomakasvatajate ühistu tõuraamatu- ja aretusosakonna juhataja Tõnu Põlluääre sõnul kehtib Eesti tõuloomakasvatajate ühistul leping türklastega loomade müümiseks 2014. aastani, kuid Türgi riigi kehtestatud 40protsendiline tollimaks muudab loomade müümise Türki majanduslikult mõttetuks.
Seotud lood
Möödunud aasta sügisel Eestis hulganisti lihaveiseid kokku ostnud türklased soovivad sel aastal Eestist kokku osta noori pulle.
Vjatšeslav Leedo loomakasvatusettevõtted Audla OÜ ja Saare Veisekasvatus OÜ hakkavad soovijaile välja rentima lihaveiseid.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”