Me ei peaks endale sugereerima, et oleme hädapätakad, saamatud, vajume järjest allapoole, kommenteeris Andrus Ansip riigikontrolli aruannet.
Fraktsiooni mittekuuluv riigikogu liige, endine keskerakondlane Inara Luigas küsis Ansipilt, millised oleksid kolm olulist reformi, et Eesti saaks uuesti edulainele, viidates riigikontrolli värskele aruandele.
"Määratlete meid või te viitasite, et riigikontroll on meid määratlenud kuhugi mutta ja me peaksime justkui sealt mudast välja rabelema. See määratlus ei ole kohane, vastas Ansip riigikogu ees.
Tema sõnul pole Eesti kindlasti rahul 1%-lise majanduskasvuga, kuid samas on see kasv Euroopa Liidu kõige kiiremate majanduskasvude hulgas. "Me ei peaks endale sugereerima, et me oleme mingisugused hädapätakad, saamatud, vajume järjest allapoole, mitte millegagi me hakkama ei saa," sõnas peaminister.
Samas tunnistas Ansip, et pole riigikontrolli materjali läbi lugenud. "Olen sellega kursis ainult niipalju, kui ma olen online-meediat jälginud. Ma ei ole jõudnud isegi tänaseid lehti läbi lugeda, niipalju, kui online-versioonis olen vaadanud, niipalju ma tean seda asja kommenteerida, märkis ta.
"Mul on kuidagi nagu kurbus hinges. Uus riigikontrolör, aga jutt on nagu ikka kuidagi endine. Jutt on kahjuks, see, mida meedias võimendatud on, vale. Kahju. Ma ei saa anda üldist hinnangut, aga see, mis on pealkirjadesse jõudnud, kahjuks ei vasta tõele," selgitas Ansip.
"Väidetakse, et Eesti ei ole saavutanud sisemajanduse kogutoodangult elaniku kohta veel kriisieelset taset. No on küll, no on küll. Mina tuginen Eurostatile, kui ma seda väidan," lisas ta.
2007 moodustas Eesti SKP elaniku kohta võrreldes Euroopa Liidu keskmisega 69,7% ja mullu 70,3%. "70,3 on ilmselgelt suurem, mitte küll oluliselt, aga siiski ilmselgelt suurem kui 69,7," kinnitas Ansip.
"Usun, et see materjal on kindlasti tulevikku vaatav, nii nagu riigikontrolör seda kavandas, aga need esimesed ajalehepealkirjad paraku põhinevad valel informatsioonil. Ma räägin ainult ajalehepealkirjadest, mis on lahti peegeldunud riigikontrollis töötavate inimeste intervjuudest," sõnas peaminister.
"Luban, et nii nagu varasemad riigikontrolli materjalid loen ma ka selle väga korralikult läbi. Ma olen veendunud, et küllap me leiame sealt palju sellist, mis aitab Eesti riigi valitsemist paremaks muuta," ütles Ansip riigikogu ees esinedes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansipi nördimuse riigikontrolli aastaraamatu üldjoontes pessimistliku pildi pärast võib kokku võtta sõnadega: "kõik on lollid". Pole see uus riigikontrolör midagi parem kui eelmine, ja ajakirjandus ei saa nagu tavaliselt millestki aru.
Riigikontrolli 2012-2013 aastaraportist selgub, et vaesuses elavate inimeste hulk on piirkonniti väga erinev, kõige rohkem on neid Ida-Virumaal ja kõige vähem Tallinnas.
Riigikontrolli värske aastaraport toob välja raha ebaselget kasutamist sadade miljonite eurode ulatuses mitme ministeeriumi poolt.
Riigikontrolli 2012-2013 aastaraport toob välja, et viimase viie aastaga on välismaal elavate Eesti kodanike arv kahekordistunud, sealjuures kiirenes väljaränne hüppeliselt viimasel paaril aastal.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.