Suurbritannia mõjukas majandusleht Financial Times kirjutas Eesti idufirmast TransferWise ning nimetas seda innovaatiliseks ülemaailmseks ettevõtteks, mis pakub palju paremaid valuutavahetuskursse kui pangad.
FT sõnul on TransferWise’i loojad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann Londoni kosmopoliitsele tehnoloogiaettevõtlusele iseloomulikud ettevõtjad. Mõlemad on sündinud Eestis, kuid tegutsevad Londonis, kus on kiiresti kasvav vastrajatud ettevõtete kogukond.
Sel aastal investeeris TransferWise’i 6 miljonit dollarit riskikapitali fond Valar Ventures, mille on asutanud Facebooki esimene välisinvestor ja PayPali kaasasutaja Peter Thiel. See oli Valar Ventures’i esimene investeering Euroopasse.
„Kapital on muutumas üha rahvusvahelisemaks,“ ütles Hinrikus. „Kakskümmend aastat tagasi ei investeerinud riskikapitali ettevõtted kaugemale äridesse, mis asusid nende kontoritest 2-3 tundi eemal. Nüüd rändab raha teisele poole maakera."
Sel aastal investeeriti Briti digifirmadesse 375 miljonit naela ja 15 protsenti tuli sellest väljaspool Euroopa Liitu. Enamus neist olid USA investorid.
DFJ Esprit'i juht Simon Cook kirjeldab riskikapitali firmade huvi Briti start-upide vastu kui „riskiturismi“. „Parimad riskikapitalifondid tulevad Suurbritanniasse, kuna sealt leiavad nad parimaid tehinguid. Paljud, kes paigutavad oma raha Ameerika riskikapitalifondidesse, ei tea, et nende raha läheb välismaale. Kuid just sealt leiavad institutsioonid suurepäraseid võimalusi,“ sõnas Cook.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahasaatmisteenuse Transferwise juht Taavet Hinrikus otsustas koos riskikapitalifirmaga Passion Capital investeerida virtuaalraha Bitcoin kauplemisplatvormi Coinfloor ettevõtte meeskonna ja Bitcoini perspektiivi tõttu.
VIDEO: Äripäev külastas Londonis pangandusäri raputava TransferWise'i loojaid, kellele andsime tänavu aasta ärimehe tiitli.
Ülisoodsaid rahaülekandeid pakkuv Eesti idufirma Transferwise võib heal juhul jõuda paari kuu jooksul oma teenusega ka USA turule, kirjutab sotsiaalmeedia uudistele spetsialiseerunud mashable.com.
Eesti otsib riskikapitali, et kiirendada tehnoloogiavaldkonna idufirmade arengut, mille tagajärjel sünniks järgmine Skype, vahendas Bloomberg.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.