Ukraina valitsus otsustas peatada Euroopa Liiduga assotsieerumislepingu ettevalmistamise, sest euroliit nõudis Julia Tõmošenko vabastamist. Eesti-Ukraina parlamendirühma esimees Tõnis Palts (IRL) leiab, et Euroopa pingutas nõudmistega üle.
"Täiesti selgelt ja üheselt Euroopa Liit pingutas üle, nõudes kohtulikult karistatud Julia Tõmošenko vabastamist või siis seaduse muutmist selliselt, et saaks vabastada. See tekitas teatud vastuseisu," ütles Tõnis Palts
ERR-i uudisteportaalile.
"Euroopa Liidu liidrid tegelikult halvendasid Euroopa Liidu kuvandit Ukraina poliitikute seas. Teiselt poolt tegi ka Venemaa pakkumisi, millest, arvestades hetke majanduslikku olukorda, oli raske keelduda. Erinevalt Venemaast on Ukraina demokraatlik riik ja usun, et liigub edasi Euroopa Liiduga ühinemise teel," märkis poliitik.
Ukraina valitsuskabinet langetas täna otsuse peatada liikumine vabakaubandus- ja assotsiatsioonilepingu sõlmimise poole Euroopa Liiduga. Lepingu alla kirjutamine oli plaanis järgmise nädala lõpus ELi naabruspoliitika tippkohtumisel Vilniuses.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogu liikme ja ettevõtja Tõnis Paltsu suurejooneline kinnisvaraarendus Krimmis ei taha kuidagi vedu võtta- kord segab üleilmne majanduskriis, nüüd hirmsad rahutused.
Reageerides Ukraina ootamatule teatele peatada assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingu ettevalmistamine Euroopa Liiduga, ütles Saksamaa kantsler Angela Merkel, et kavatseb Venemaa presidendi Vladimir Putiniga üles võtta endiste Nõukogude Liidu liikmesriikide survestamise teema.
Ukraina valitsuse otsus peatada ettevalmistused Euroopa Liiduga assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingu sõlmimiseks on pigem kohalike suurettevõtjate huvides, kes on orienteeritud Venemaa turule, ütles ettevõtja Tõnis Palts.
Ukraina on eriti viimasel paaril nädalal justkui vajunud sügavasse virtuaalsesse spagaati Euroopa Liidu ja Venemaa vahel, kirjutab riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (IRL).
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.