Firmade matmise ja tankistide vastu saab praegu paraku võidelda vaid nende võimalustega, mis seaduseandja on loonud, ütles ASi Intrum Justitia juhataja Ivar Tammemäe.
„Ainuke võimalus oleks see, kui seaduseandja suurendaks ettevõtte juhatuse liikmete vastutust, mis laieneks ka hilisemaks ajaks ehk pärast seda, kui ilmselgelt võlgades olev ettevõte on maha müüdud,“ rääkis Tammemäe. „Sellisel juhul oleks firmade matmise vastu võimalik võidelda.“
Tammemäe sõnul on pall praegu seaduseandjate käes. „Nii kaua kui seadused meil ei muutu, nii kaua ei muutu ka vajadus suuremal või vähemal määral sellise teenuse (firmade matmine – toim.) järele,“ tõdes Tammemäe. „Nii kaua kui mina mäletan – ma olen 16 aastat Intrumiga seotud olnud – on see teema olnud üleval kas siis tõusvas või langevas trendis.“
Äripäev küsis, kuidas võidelda ettevõtete nö matmise ehk tankistide kasutamise vastu. Päevaküsimuse ajendiks oli OÜ Julianus Inkasso pressiteade, et tänavu saab nende põhiteemaks ettevõtete matmise vastu võitlemine ning petuskeemide ennetamine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Variisikud ja libalikvideerijad, kes tekitavad Eesti riigi ja ettevõtjate rahakotti augu, eelistavad pabereid vormistada ühtede ja samade notarite juures. Äripäev koostas tankistide lemmiknotarite edetabeli.
Mullu kõigil turgudel ning tegutsemisvaldkondades käivet kasvatanud Eesti suurim inkassoettevõte Julianus Inkasso OÜ tõi Eestis klientidele eelmisel aastal tagasi 7 miljonit eurot, mis on 15% võrra rohkem kui 2011. aastal. Tänavuse aasta märksõnaks peab inkassofirma võitlust ettevõtete „matmise“ vastu ning petuskeemide ennetamist.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.