Euroopa Nõukogu korruptsioonivastaste riikide ühendus GRECO andis Eestile täpsemaid soovitusi korruptsiooni ennetamiseks. Eestil on soovituste täitmiseks 18 kuud ning siis tuleb anda GRECO-le aru.
"Kuigi GRECO hindas Eesti õigusliku raamistiku heaks, oodatakse ikkagi hindajalt soovitusi, mida saaks ja peaks tegema teistmoodi," kommenteeris justiitsminister Hanno Pevkur.
Ta lisas, et Eestis seadusandlus on korras ja eeldatavasti muutub täpsemaks, kui aprillis rakendub uus korruptsioonivastane seadus.
Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler Kristel Siitam-Nyiri toonitas, et riikide hindamine ei ole reageering päevapoliitilistele küsimustele, vaid hindamine viiakse läbi konkreetsel teemadel.
GRECO soovituste täitmine on kohustuslik. Eestil on aega soovituste täitmisel 18 kuud, siis tuleb anda GRECO-le aruanne, kuidas on riigil läinud soovituse täitmisel. "2014. aasta suvel teeb Eesti aruande," täpsustas Siitam-Nyiri. Tema sõnul ei kirjuta GRECO ette, mis moodi peaks soovitusi täitma.
Juhul kui mõni soovitus on täitmata või alles täitmisel, siis vaadatakse see üle ja pannakse uus tähtaeg. Enamik soovitusi, mida GRECO annab, ei puuduta seaduse muutmist, lisas Siitam-Nyiri.
Pevkur lisas, et Eestil on koostamisel ka korruptsioonivastane strateegia aastaiks 2013–20. Mida see aga sisaldama hakkab, ei osanud ta öelda. "Me alles koostame seda. Strateegia on laiem kui GRECO soovitused," lausus Siitam-Nyiri.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Nõukogu korruptsioonivastaste riikide ühendus GRECO hindas Eesti korruptsioonivastast tegevust ja andis parlamendi liikmetele, kohtunikele ja prokuröridele soovitusi võitluseks korruptsiooniga.
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.