Rahandusminister Jürgen Ligi arvates peaks maksuvaba miinimumi tõus olema järgmine tulumaksukergendus pärast maksumäära alanemist 20%le 2015. aastast.
"See on väga kulukas meede ja loomulikult saab seda teha ainult eelarvestrateegiaga vastavuses," kommenteeris Ligi.
Tema sõnul maksaks samas lõpetada unistused ja ettepanekud maksta enesega niigi toime tulevatele töötajatele maksuvaba naturaalpalka tasulistes harrastustes, viidates sellega töötaja tervisekulude erisoodustusmaksust vabastamise ideele. "Viimased on selgelt personaalsed, mitte ühiskondlikud valikud, mistõttu ei tohi neid soosida nende arvel, kel sissetulekud madalad või kes ei tööta," selgitas ta.
"Harrastuste kättesaadavus on probleem madalapalgaliste, pensionäride, mittetöötavate ja laste, mitte maksevõimeliste firmade puhul. Maksuvaba miinimum oleks madalapalgaliste toetamise kõrval ka valikuvabadus harrastusteks ning vastus soovidele maksustada senisest kõrgemalt kvalifitseeritud tööjõudu," märkis Ligi.
Seotud lood
Sotsiaaldemokraadi ja rahanduskomisjoni aseesimehe Rannar Vassiljevi sõnul on tulumaksuvaba miinimumi suurendamine mõistlik ning parem kui tulumaksu vähendamine 1% võrra.
Keskerakondlane ja majanduskomisjoni liige Aivar Riisalu ütleb, et KE on kogu aeg propageerinud maksuvaba miinimumi tõstmist ning miinimumpalk võiks olla täna maksuvaba.
Ja selle võiks ära teha juba tuleval aastal, leiabTallinna linnapea Edgar Savisaar.
Poliitiku ja ettevõtja Toomas Tõniste sõnul on tulumaksuvaba miinimumi tõsmine vana idee, kuid efektiivne moodus aidata väiksema sissetulekuga inimesi.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.