Swedbank tõstis reedel tugevate 2012. aasta kvartalitulemustega välja tulnud Tallinna Vee hinnasihti ja dividendiootust.
Samas langetas pank aktsiasoovitust "osta" pealt "neutraalsele", kuna võrreldes viimase oktoobrikuise analüüsiga on väärtpaber teinud läbi korraliku hinnaralli.
Tallinna Vesi tuli neljandas kvartalis välja rekordilise 10,1 miljoni eurose kulumieelse ärikasumi (EBITDA) ja 8,7 miljoni eurose puhaskasumiga. Mõlemad kasumid lõid vastavalt 30% ja 65% panga ootusi.
Swedbank toob analüüsis välja, et prognoositust märksa suurema kasumi taga oli rekordiline tootmismaht (neljandas kvartalis 11,6 miljonit kuupmeetrit), lisaks prognoosis pank ekslikult kasumi vähenemist seoses veetorustike ehitusega ning kolmandaks teenis veefirma intressiswapi lepingutest viimases kvartalis 0,7 miljonit eurot finantstulu (aasta eest 0,4 miljonit eurot kahjumit).
Swedbanki sõnul olid Tallinna Vee tulemused küll muljetavaldavad, aga pank ei usu, et eelmainitud kolm sündmust suures osas tulevikus veefirma tulemusi mõjutaks.
Pank arvestab värskes analüüsis, et Tallinna Vee vee- ja kanalisatsioonitariifid püsivad kogu 2013. aasta 2010. aasta tasemel.
Sellest johtuvalt tõstis pank dividendimakse ootust 0,72 eurolt 0,84 euroni aktsia kohta ning aktsia hinnasihti 9,4 eurolt 9,8 euroni.
Kuna aktsia on viimasel ajal ka kiiresti rallinud, annab pank aktsiale neutraalse soovituse.
Lisaks reedesele 2,9% hinnarallile on täna Tallinna Vee aktsia oma veel 2% ning jõudnud 10,20 euroni. Päevasiseselt on kaubeldud aktsiaga ka 10,50 eurol ehk uuel kõrgtasemel pärast 2010. aasta maid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eelmise aasta 18. detsembril sai Tallinna Vesi Juhan Partsilt vastuse 10. septembril saadetud päringule, milles teatati, et konkurentsiamet ei ole rikkunud võrdse kohtlemise printsiipi. Tallinna Vee sõnul diskrimineerib konkurentsiameti määrus rahvusvahelise erastamisprotsessi käigus sõlmitud aktsiate ostulepinguid.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.