Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile hasartmängumaksu seaduse muutmise eelnõu, mis lõpetab hasartmängumaksu nõukogu tegevuse.
Samuti kaob praegune hasartmängumaksu edasikandmise süsteem. Eelarvestamise põhimõtete ühtlustamiseks ja paindlikumaks planeerimiseks jäävad maksulaekumisega seotuks vaid kultuurkapitalile tehtavad ülekanded. Lõpetatakse hasartmängumaksu nõukogu tegevus ja ülejäänud laekumised jäävad riigieelarvesse. Tegevuste rahastamiseks vajalikud kulud nähakse ette riigieelarves, kuid need ei ole seotud otseselt tulude laekumisega. Muudatuse vajadust on rõhutanud ka riigikontroll.
Ministeeriumidele kooskõlastamiseks saadetud eelnõus täpsustatakse hasartmängumaksu objekti ning deklaratsiooni esitamise ja maksu tasumise kuupäeva. Muutub ka otsuse tegemise kord hasartmängumaksu tasumisel ning maksulaekumiste planeerimine eelarves.
Uue eelnõuga muudetakse õnnemängu korraldamiseks kasutatava mänguautomaadi maksuobjekti ja -määra. Maksumäär on 300 eurot mänguautomaadi kohta ning 10% automaadi käibelt ehk tehtud panustest laekunud summa, millest on maha arvatud võidud. Mänguautomaadid on juba möödunud aastast ühendatud elektroonilise arvestussüsteemiga. Kombineeritud maksuobjekt tagab mängukorraldajate võrdsema kohtlemise ja ühtlasema maksukoormuse, teatas rahandusministeerium.
Lisaks muutub mänguautomaadi ja -laua ning osavusmänguautomaadi deklaratsioonide esitamise tähtpäev, milleks on maksustamisperioodile järgneva kuu 15. kuupäev. Praegu esitavad need hasartmängude korraldajad deklaratsioone teistega võrreldes keskmiselt 56 päeva varem, deklaratsiooni esitamise tähtpäev on maksustamiseperioodile eelneva kuu 20. kuupäev.
Veel selgitatakse õnnemänguturniirina mängitava turniiri ja ringmängu maksuobjekti ja -määra. Õnnemänguturniiride maksumäär on 5%.
Uue eelnõu kohaselt pole enam vaja hasartmängumaksu tasumist tõendava otsuse väljastamise toimingut, kuna maksu- ja tolliametis on kasutusele võetud elektrooniline aruandlussüsteem, mis võimaldab mängukorraldaja arvestussüsteemile ligi pääseda automaatselt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.