Arengufond loobub otseinvesteeringutest ning asutab fondifondi, mis investeerib erakapitali kaasavatesse allfondidesse. Ettevõtja Jaan Pillesaare arvates on see suund õige.
"Mulle on see mõte uudiseks, aga tundub tee õiges suunas. Fondide kaudu on riskid tavaliselt paremini hallatavad ja hajutatavad ning fondiosakud on reeglina likviidsemad kui üksikinvesteeringud," märkis Pillesaar ja lisas, et kuna Arengufond on riikliku raha investorina paramatult väga bürokraatlik, siis tulevikus ei pea sel juhul ettevõtjad selle bürokraatiaga vähemalt otse kokku puutuma.
"Olen mitmelt ettevõtjalt kuulnud, et Arengufond on liiga keeruliste nõuetega investor, et temaga asju ajada. Riskikapitaliäris peab edukas investor olema vastupidi kiire ja paindlik," lisas Pillesaar.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Arengufond loobub otseinvesteeringuist, hakates rahastama erakapitali kaasavaid allfonde. Nii võib Eesti idufirmadeni jõuda ELi ja pensionifondide raha.
Arengufondi nõukogu esimehe Alar Karise sõnul on otseinvesteeringute lõpetamine ning idufirmade rahastamine fondifondide kaudu samm edasi.
Äripäev toetab Arengufondi juhi Tõnis Arro reformikava, mis suurendab tulevikus tuntavalt riskiinvesteeringute mahtu ja samas kaitseb meid riigi raha mõttetu laristamise eest. Plaan elavdada Eestis riskikapitalitööstust ja asutada Arengufondi juurde uus nn fondide fond, mis investeeriks erakapitali kaasavatesse allfondidesse, on samm õiges suunas, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Arengufond loobub otseinvesteeringutest ning asutab fondifondi, mis investeerib erakapitali kaasavatesse allfondidesse.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.