Energiasektori palgatõus on teiste sektoritega võrreldes olnud kõige hoogsam, möödunud aasta neljandas kvartalis tõusid palgad 11% ning viimase viie aasta jooksul koguni ligi 42%.
Energiasektori üks suuremaid tööandjaid Eesti Energia ei ole personalidirektor Gristel Tali sõnul viimastel aastatel üleüldist palgatõusu läbi viinud, kuid tasude keskmine on siiski kasvanud ja seda ka eelmisel aastal.
"Majandusbuumi ajal ehk aastatel 2007-2008 oli surve palkadele energiasektoris suur ja tööandjana konkurentsivõime säilitamiseks oleme töötajate palku korrigeerinud nendes töötajate gruppides, kus meie palgatase jäi alla turu mediaantaseme," meenutas Tali.
Lõppenud 2012. aastal kasvas Eesti Energias väljamakstud keskmine kogutasu kasvas 6%. "Palgakasvu oli kõigis meie ärivaldkondades, ent see ei puudutanud siiski kõiki meie töökohti," ütles Tali, lisades, et kogu turu palk kasvas möödunud aastal mitmete turu-uuringute järgi sama suure tempoga. Tali kinnitusel ei ole elektrituru avanemine Eesti Energia töötajate palganumbrit kuidagi mõjutanud.
Selleks aastaks ettevõte üleüldist ja iga töötajat puudutavat palgatõusu ei plaani. "Jälgime tööjõuturul toimuvaid muudatusi ning vajadusel korrigeerime palgataset. Samuti mõjutavad tasude muudatusi ametiühingutega sõlmitud kokkulepped," märkis Tali.
Praegu on tema sõnul kindlalt teada see, et vastavalt 20. veebruaril sõlmitud kokkuleppele tõuseb Eesti Energia Kaevanduste kaevurite palk tänavu 1. aprillist keskmiselt 8% kahe aasta kohta. Eesti Energial on käimas ka palgaläbirääkimised Narva elektrijaamades energeetikute huvide esindajaga, kaasatud on ka riiklik lepitaja.
Autor: Kaisa Gabral, Anu Jõgi
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
KPMG uuringust „Majanduse Pulss 2013“ selgus, et Eesti ettevõtjad plaanivad tõsta nii palku kui töötajate arvu.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.