Forbesi peatoimetaja Steve Forbesi sõnul võib abipakett päästa Küprose, kuid saaga ei ole läbi.
Küprosel on pangad jätkuvalt suletud, kuna kardetakse pangajooksu. Forbesi sõnul jääb mure püsima pikaks ajaks, kuna abipaketi vastuvõtmine võib lüüa kindlustunnet.
Enne, kui abipaketis jõuti kokkuleppele, teatas Forbes, et Küpros võib saada meie kõigi jaoks õnnetuseks, kuna püütakse konfiskeerida hoiustajate raha. Kuid kuna kindlustatud hoiustajate raha kallale siiski ei minda, kas õnnetus on siis väiksem?
„Tegelikult ei ole,“ ütles ta Finance Yahoo saates "The Daily Ticker". „Nüüd poliitikud ei peatu kriisis enam mis tahes varade konfiskeerimisest, mis neile käeulatusse satuvad. See tekitab rohkem muret, mis hakkab tulevastes kriisides toimuma.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Investeerimispanga Morgan Stanley hinnangul pole Küpros pärast kapitalipiiranguid enam eurotsooni täieõiguslik liige, vahendas Business Insider.
Vähemalt 1600 väikest ja suurt Kreeka ettevõtet, kelle peakontor asub Küprosel ja kes tegelevad laevanduse, kaubanduse või turismi vallas, võivad oma uksed sulgeda seoses Küprose laenutehinguga, vahendab Bloomberg Kreeka ärikoja juhti Vassilis Korkidist.
Euro langes täna dollari vastu nelja kuu madalaimale tasemele, kuna kardetakse, et pärast Küprost peavad tulevastes eurotsooni abipakettides osalema ka erainvestorid, kirjutas Reuters.
Kuigi Küprosel olid pangad suletud, lahkus raha välismaale, kuna Küprose pangakontorid välismaal jätkasid tööd, nagu ei oleks midagi juhtunud, vahendab Reuters.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.