Euro langes täna dollari vastu nelja kuu madalaimale tasemele, kuna kardetakse, et pärast Küprost peavad tulevastes eurotsooni abipakettides osalema ka erainvestorid, kirjutas Reuters.
Dollari vastu langes euro 0,7%, 1,277ni, mis on madalaim tase pärast novembri lõppu. Reutersi teatel on ka riskifondid asunud eurot müüma ning euro võib dollari vastu langeda kuni 1,26ni.
Eurogrupi juht Jeroen Dijsselbloem ütles eile, et Küprose äsjane kokkulepe võib anda suuna pankade päästmiseks tulevikus.
„Pärast Küprose abipaketis kokkuleppele jõudmist tekitab muret see, mis saab teistest riikidest, kui nad rahalist abi peaksid vajama,“ ütles Nordea valuutastrateeg Niels Christensen.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Investorid panustavad jälle euro nõrgenemisele dollari suhtes, kirjutab tänane Wall Street Journal – 19. märtsi seisuga oli euro languse peale panustatud 7,2 miljardit dollarit, mis on suurim summa läinud aasta novembrist.
Panganduse kahjusid ei saa euroalal jätta üksi maksumaksja kanda, selles on eurogrupi juhil õigus, kuid viis, kuidas ta sõnumi edasi andis, külvab euroalal jälle uut ebakindlust, ütles intervjuus Äripäevale Taani Danske Banki vanemanalüütik Lars Christensen.
Forbesi peatoimetaja Steve Forbesi sõnul võib abipakett päästa Küprose, kuid saaga ei ole läbi.
Majandusteadlane Paul Krugman kirjutab oma New York Timesi blogipostituses, et Küprosel oleks ilma eurota parem ning riik peaks kohe rahaliidust lahkuma.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.