Mobiilimakseid võimaldav Eesti idufirma Fortumo sai partneriks kaks telekomihiidu.
Fortumo juhatuse liige Gerri Kodres kirjutab ettevõtte ajaveebis, et koostöö toob Fortumole juurde 460 miljonit kasutajat.
"Mobiilimaksed on kasulikud mõlemale osapoolele. Klient saab palju lihtsamalt ja mugavamalt maksta ning sisulooja saab oma loodu eest raha küsida," selgitas Jose Valles, Telefonica Digitali esindaja Jose Valles.
Telefonica on Hispaania telekommunikatsiooniettevõte, mille käive ulatus 2011. aastal 63 ja kasum kuue miljardi euroni. Ettevõte pakub teenuseid Euroopas, Ladina-Ameerikas ja USAs.
“Märkimisväärne hulk Telenori 150 mln kliendist pärinevad arenevatelt turgudelt Aasias ning Kesk- ja Ida-Euroopas, kus mobiilimakse on tihti ainus võimalus sisu eest maksmiseks," selgitas Sven Størmer Thaulow, Telenor Digital Services esindaja.
Norra telekomiettevõtte Telenor käive küündis 2011. aastal 13 ja kasum miljardi euroni.
Fortumo teenus lubab digitaalsete kaupade eest tasuda mobiiliarve alusel, pangakaarti kasutamata.
Veebruaris ostis Intel Capital osa Tartu ettevõttest. "Tehingu suurust poolte kokkuleppel me ei avalikusta, aga saan öelda nii palju, et see jääb kümne miljoni piiresse," märkis Fortumo asutaja ja juhatuse liige Rain Rannu toona.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti idufirmamullist kirjutav kriitik pälvis maineka tehnoloogiaväljaande Techcrunch tähelepanu ja selgitas, miks ta e-Eesti edunäideteks toodut kritiseerib.
Äripäeva poolt dekaad tagasi tuleviku äriideeks hinnatud ettevõtteist on kõige kiiremini kasvanud Mobi Solutions, mil tuleb ka kosilasi tõrjuda.
Rahvusvaheliselt mobiilimakseid pakkuva Fortumo OÜ suuromanikuks on saanud USAs registreeritud Fortumo Holdings Inc, ent Eesti ettevõtte juhatuse liige Rain Rannu ei soovi muutust kommenteerida.
Mobiilimakseid pakkuva Tartu firma Fortumo omanikeringiga on liitunud tehnoloogiahiid Intel ja USA riskikapitalifirma Greycroft.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.