"Vladimir Vološini edulugu on hea õpikunäide, kuidas püstitada ja saavutada eesmärke." Just sellise lausega alustab Forbes artiklit endise narvalase, nüüd aga rahvusvahelise suurettevõtte William Grant & Sons Distillers Ltd müügijuhist.
2006. aastal, saanud tööpakkumise rahvusvaheliselt ettevõttelt William Grant & Sons Distillers Ltd., kolis Vladimir Vološin Eestist Moskvasse. Tol ajal otsis ettevõte enda meeskonda inimest, kes oleks võimeline tegutsema ettevõtte nimel Venemaa turul, nimelt tutvustama Venemaal kvaliteetset Šoti viskit. 2013. aasta kevadel on Vološin juba ajakirja Forbes veergudel. Pealkirja all “Uue ajastu inimene” jutustab ajakirjanik Vološinist kui isikust, kes “püstitas õige eesmärgi, saavutas selle,püstitas järgmise eesmärgi…” Kuid selles ahelas on ka mõni uskumatu vedamine ja kõigutamatu hea tahe,” teatab ajakiri.
Delovõje Vedomosti võttis Vladimir Vološiniga ühendust. Ta rääkis hariduse kvaliteedist Skolkovos, Moskva töögraafiku tempost, tütre kasvatamise kavadest ja oma arvamusest inimeste lahkumise kohta Eestist.
Kas artikli ilmumine ajakirjas Forbes tuli Teile üllatusena?
Ei tulnud. Artikkel oli seotud minu ettevalmistustega osalemiseks maailma kõige raskemas maratonis Marathon Des Sables 2013, mis toimus Sahara kõrbes Marokos. Üks tähtsatest teemadest oli sport ja heategevus. Minu esimene kogemusühendada need kaks asja päädis positiivselt: sai kogutud üle 1,6 miljoni rubla 11 lapse raviks.
Kirjeldage oma tavalist tööpäeva. Kas Te töötate enamiku ajast kontoris või internetis? Mis on Teie jaoks “palju tööd”?
Ärkan tavaliselt kell 6.00. Talvel treenin hommikuti Krõlatskoje velodroomil.Kella üheksaks jõuan koos professionaalse treeneriga sõita 50–70 km. Kontorisse jõuan umbes kümneks. Suvel on graafik natuke teine: kontorisse tulen kell 07.00, pühendan hommiku planeerimisele, e-kirjadele vastamisele, ettevalmistusteleeelseisvateks kohtumisteks. Päeva jooksul on mul kolm-neli kohtumist kolleegide või partneritega.Suurema osa kohtumistest korraldan meie kontoris. Nii saan töötada dünaamiliselt suure hulga projektidega ega pea raiskama aega seistes ummikutes.Õhtul kell 19–21 on trenn – ujumine, jooksmine või jalgrattasõit.
Arvatakse, et Venemaal on kõige olulisem isiklik kontakt. Sealjuures ei luba riigi mõõtmed kõigiga pidevalt kohtuda. Millisel määral on äri-Venemaal levinud asjade ajamine interneti (e-post, Skype jne) kaudu?
Reegel, et tutvused otsustavad palju, kehtib endiselt. Isiklik kontakt on väga tähtis, eriti kui jutt käib koostööst mingi suure projekti kallal. Internetti kasutatakse väga aktiivselt, reeglina esimese kontakti loomiseks, infovahetuseks ja jooksvate asjade arutamiseks. Päevas tuleb üle 100 teate. Internetiteenused arenevad kiiresti kõigis valdkondades.
Rääkige oma töösaavutustest.
2013. aasta veebruaris esitleti rahvusvahelisel konkursil Gourmand World Cookbooks Awards laiaulatusliku projekti “Linnaseköök” toodet – Venemaa esimestunikaalset gastronoomilist entsüklopeediat. See sai kohe maailma gastronoomiaentsüklopeediate paremikku. Enne seda tõin Venemaa turule terve rea globaalseid reklaamikampaaniaid, realiseerisin koos GQ Russia ja Cirque du Soleiliga mõne ühisprojekti. Praegu osalen aktiivselt mitmes projektis, mis on seotud meie tegevuse arendamisega mitte ainult Venemaal, vaid ka süsteemis duty free – travel retail.
Kuidas tundus Teile õppimine Skolkovos?
Teaduselinn Skolkovo ei ole utoopia? See on vist parim investeering haridusse, mille olen viimastel aastatel teinud. Moscow School of Management SKOLKOVO oli loodud erainvestorite rahadega. Riigikapitali kaasatud ei ole. Ilmselt sellepärast õnnestus ehitada kaasaegne kool nii kiiresti ja kvaliteetselt ning leida programmide MBA ja Executive MBA jaoks parimad professorid. Õppetöö on väga pingeline ja on korraldatud maailmatasemel – nii õpetatakse sellistes koolides nagu MIT, INSEAD,IMD, Cambridge, Oxford.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.