Riik peaks võimalikult suurte trahvide kehtestamise või trahviraha kogumise asemel keskenduma valdkondade toimimise tagamisele, arvas Ragn-Sellsi juhatuse liige ja ärijuht Agu Remmelg ettevõtjate trahvimäärade kavandatavast tõusust.
"Ettevõttele on ka 32 000 eurot suur raha," leidis Remmelg, et eri valdkondade toimimise tagamiseks on parem lahendus teha sagedamini väiksemaid trahve, kui lajatada ootamatult selga suuri nõudeid. Pädeva järelevalvele lisaks võiks riik tema arvates ennetavat nõustamist ning koolitust rohkem teostada.
Remmelgi hinnangul vajaks jäätmevaldkonnas järelevalve arendamist. "Valdkond on suhteliselt keeruline, seetõttu vaja on nii inspektoreid kui ka väljaõpet," ütles ta.
Ragn-Sellsi juhi arvates on hea näide riigipoolsest tegevusest valdkonna paremaks muutmisel Keskkonnainspektsiooni poolt erinevate osapoolte ja liitudega koos algatatud projekt vanaõlide käitlemise korrastamiseks. "U uringute tulemusena selgus, et ainult 5% mootorsõidukite hoolduse ja remondiga tegelevatest ettevõtetest annavad vanaõli ära seaduspäraselt," rääkis Remmelg.
Tema sõnul on just selline valdkonda korrastav tegevus see, millega peaks järelevalve töötama. "Antud projekti puhul selgus, et väikesed autoremonditöökojad ei tea kehtivatest nõuetest eriti midagi," nentis Remmelg.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!