Süsteemioperaatorite Elering ja Fingrid koostöös valmiva 320 miljonit eurot maksva Eesti-Soome elektriühenduse EstLink 2 projekt on jõudnud paigaldusjärgsete testide faasi.
Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul on üldehitustööd ja seadmete montaaž lõppenud, reedel viidi läbi ühenduse viimased pingestustööd ja täna toimus kaabli kaudu esimest korda koormuse ülekanne.
Enne lõplikku vastuvõtmist jätkuvad lähikuude jooksul seadistustööd ja ühenduse testid.
„Pärast testide lõppu detsembris algab proovitööperiood, mis peab andma kindluse, et EstLink 2 on valmis tõrgeteta toimimiseks. EstLink 2 lõplik vastuvõtmine ehitajatelt on planeeritud 2014. aasta veebruari alguseks,“ rääkis Veskimägi.
EstLink 2 valmimisega kasvab Eesti ja Soome vahelise elektriühenduse koguvõimsus 1000 megavatini. Kuni Kiisale rajatava avariireservelektrijaama teise etapi üleandmiseni Eleringile saab ühendusi Soomega rakendada suunal Eestist Soome maksimaalset 860 megavati ulatuses, sest elektrisüsteemi suurima võimsusega üksikseade ehk EstLink 2 peab olema rikke korral täielikult asendatav reservvõimsustega. Soomest Eestisse on ühenduste koguvõimsus kohe EstLink käivitamisest alates 1000 megavatti.
EstLink 2 koosneb konverterjaamadest Eestis ja Soomes ning üle 170 km alalisvooluliinist, millest ligi 12 km asub maakaabelliinina Eesti maismaal, ligi 147 km kulgeb mööda Soome lahe põhja merekaablina ning umbes 14 km paikneb õhuliinina Soome maismaal. Püssi ja Anttila konverterjaamad läksid maksma ligi 100 miljonit eurot ning kaabelliin üle 180 miljoni euro. Projekt saab teoks tänu Euroopa Liidu 100 miljoni eurosele toetusele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna ametlikult avatud Eesti-Soome alalisvooluühendus EstLink 2 on märgatavalt tõstnud Eesti ja Soome vahelisi energiavooge ja ühtlustas kahe riigi elektrihinda, teatas projekti süsteemioperaator Elering.
Täna sõlmiti esimese Eesti-Soome merekaabli Estlink 1 müügileping, millega saavad ülekandekaabli omanikeks Eesti ja Soome põhivõrguettevõtted. Müügitehingu maksumus on 77,6 miljonit eurot.
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.