Statistikaamet märkis oma numbrites, et eelmise aasta novembris kiirenes tekstiilitoodete jaemüük 11%. LPP Retail Estonia OÜ juhi Hendrik Ilja Passi sõnul see kasv jätkub.
„Ma peast numbreid öelda ei oska, kuid võin öelda, et novembris oli meil kasv küll. Ka detsembris kasv jätkus,“ lausus Pass. LPP Retail Estonia OÜ esindab kaubamärke Reserved, Cropptown, House ja Mohito.
Kui statistikaamet märkis, et enne oktoobrit olid tekstiilitoodete kauplused languses, siis LPP Retail Estonia kaubamärgid langust ei tunnetanud. „Meie kaubamärkide puhul on stabiilne väike kasv kogu aeg olnud, seda langust meil ei olnudki,“ märkis Pass.
Rääkides aastast 2014 oli Pass samuti optimistlik. „Usun, et kasv jätkub. Inimestel on tööd ja raha on ka – kuskil peab seda ju maandama,“ märkis Pass.
Statistikaamet teatas täna, et jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük suurenes eelmise aasta novembris 2012. aasta novembriga võrreldes püsivhindades 7%.
Novembris kiirenes märkimisväärselt jaemüügi kasvutempo tekstiiltoodete, rõiva- ja jalatsikauplustes. Kui oktoobris pöördus nende kaupluste jaemüük pärast neli kuud kestnud langust taas tõusule ning kasvas aastases võrdluses 4%, siis novembris oli kasv 11%.
Seotud lood
Kui varem inimesed hoidusid ebakindluse tõttu koduseid pisiremonte tegemast, siis nüüd on tänu palkade kasvule väiksemaid renoveerimistöid taas tegema asutud, märkis Rautakesko ASi alla kuuluva K-Rauta tegevjuht Alo Ivask.
Lisaks toidikaupadele osteti Prisma Peremarketi kommunikatsioonijuhi Silver Säga hinnangul kauplustest möödunud aasta novembris keskmisest enam ka sporditarbeid ja -rõivaid.
Novembris oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük 379,6 miljonit eurot, seega jäi novembris kauplustesse 295 eurot elaniku kohta.
Selver AS avaldab täpsed numbrid börsiteates, kuid ettevõtte turundusjuhi Ruth Aarma sõnul on nende kauplustes peamiselt kasvanud just toiduainete müük.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.