Prantsuse ametiühingu liikmed vabastasid eile kaks Goodyeari ülemust, keda hoiti üle 24 tunni pantvangis. Mõlemalt ülemuselt nõuti suuremaid koondamisrahasid rohkem kui tuhandele, kes kaotavad Amiensi tehase sulgemise tõttu oma töö.
Prantsuse tööstusminister Arnaud Montebourg taunis Goodyeari juhtide kinnihoidmist. "Mõistame sügavalt hukka sellise käitumise," ütles Montebourg eile parlamendi ees kõneledes, vahendas Reuters.
Varem on Amiensi tehase töötajad koondamiskava vastu protestides põletanud Goodyeari rehve ning korraldanud pikette tehase ees.
USA rehvitootja Titan Internationali juht Maurice Taylor ütles Prantsuse raadiole Europe1, et mõlema ülemuse kinnihoidmise puhul oli tegemist inimrööviga. "Ühendriikides nimetame me seda inimrööviks. Need inimesed, kes selle taga olid, oleks arreteeritud ja süüdi mõistetud. Prantsusmaa ei näi valitsus aga midagi selles osas tegevat."
Prantsuse seaduse järgi ähvardab kuni viie aastane vanglakaristus ja kuni 75 000eurone trahv neid, kes hoiavad kedagi alla seitsme päeva enda tahte vastaselt kinni.
Nn "bosside näppamine" kogus Prantsusmaal eriti hoogu 2009. aastal, kui majanduslanguse tõttu hakati suuri tehaseid sulgema.
Seotud lood
Vihased Goodyeari töötajad pidasid Prantsusmaal kinni kaks oma ülemust, kuna rehvitootja teatas, et plaanib sel aastal sulgeda 1250 töötajaga tehase Amiensis.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.