Tarbijahinnaindeks tõusis eelmisel aastal 2012. aasta keskmisega võrreldes 2,8%, teatab statistikaamet.
Tarbijahinnaindeksi aastamuutuse suurimaks mõjutajaks oli kodudesse jõudnud elektri 28,7%-line kallinemine, mis andis kogutõusust kaks kolmandikku. Suuremat mõju avaldasid veel toidu 4,9%-line kallinemine ja transpordi 3,5%-line odavnemine. Mootorikütus oli 3,7% odavam kui 2012. aastal.
2013. aastal kallinesid 2012. aasta keskmisega võrreldes toidukaupadest enim kartul (39%) ja värske köögivili (16%) ning odavnesid kohv ja suhkur (11%).
Viimase viieteistkümne aasta jooksul on tarbijahinnaindeksi aastamuutus olnud alla 3% kahel korral: 2009. aastal -0,1% ja 2003. aastal 1,3%. 3% oli aastamuutus 2010. ja 2004. aastal.
Seotud lood
Hinnakasv püsib aasta esimestel kuudel küll madalam, kuid hakkab siis tasapisi taas kerkima, kinnitas Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Aasta alguses inflatsioon alaneb seoses elektrituru mulluse avanemise mõju taandumisega, ütles rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Kristjan Pungas.
Ka juunis maksid börsipaketi elektritarbijad ligi 19% soodsama arve kui fikseeritud hinnaga paketi kasutajad, selgus elektrilepingute portaali analüüsist.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.