Soomlaste arvates sõltub Hartwall liigselt sisetarbimisest ning ettevõtte kehvapoolne käekäik ja töötajate massiline koondamine tuleb liiga karmist alkoholipoliitikast ning maksudest.
Lugeja pwm kirjutas Helsingin Sanomate artikli kommentaariumis, et vanad maksumudelid ei tööta enam. Robopoulos nentis, et Hartwalli koondamise otsene põhjus on seadus, ta võrdles valituse maksukatsetusi Don Quijote'i võitlusega tuuleveskitega, nentides, et katsetused pole läbimõeldud. Kommentaator soovitas riigil lasta märjukese hind nii madalale, et Eestist alkoholi toomine muutuks kahjumlikuks.
Kommenteeria sq leidis aga, et Hartwall süüdistab oma saamatuses riiki ning on liialt sõltuvuses sisetarbimisest. Küll süüdistati ka alkoholitranspordis Euroopa Liitu, mis võimaldab kaupa võrdlemisi lihtsalt piiride vahel vedada.
Ka hinnati alkoholi kättesaadavust piiravad Soome, Norra ja Rootsi seadused kohutavaks. See soodustavat pigem alkoholi suuremat kokkuostu, mis võib viia absurdsete koguste joomiseni.
Kommentaator Oikeiston kundi peab seda ka Soome traagiliste vägivallajuhtumite põhjuseks, tuues näiteks Austria, Ameerika, Hispaania, Prantsusmaa, kus alkoholi kättesaadavusel ajalisi piiranguid ning taolisi vägivallajuhtumeid tema hinanngul pole.
Pakuti välja ka, et Eesti ja Soome võiksid kokkuleppeid sõlmida.
Osad kommentaatorid leidsid, et Hartwallist lahkujatele leiduks tööd Eesti ja Soome vahel sõitvatel laevadel õlle ja longero müüjatena.
Autor: 1185-aripaev
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Taanlastele kuuluv Hartwall, mis on sunnitud Soomes koondama, kuna ei suuda lisaks Soome kõrgetele maksudele ja kehvas majandusolukorras vähenenud tarbimisele konkureerida impordiga Eestist, lubab nüüd omakorda rohkem panustada ekspordile.
Taani pruulija Danish Royal Unibrew A/S ostab 470 mln euroga Heinekenilt soomlaste Oy Hartwall AB.
Hartwall ei jõua konkureerida Eestist toodava alkoholiga ja plaanib Soomes koondamisi.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.